loading...

Ogłoszenia parafialne 25.07.2021

Wspólnota Kościoła celebruje dzisiaj liturgię 17 niedzieli zwykłej w ciągu roku. We wspólnocie Ludu Bożego śpiewaliśmy Psalm 145: „Otwierasz rękę, karmisz nas do syta”. Chrystus pozostał z nami w Eucharystii i pragnie, abyśmy się z Nim jednoczyli poprzez dar przyjmowanej Komunii Świętej. Czy Twoje serce jest otwarte na te Boże dary ?

 

  1. W środę 28 lipca Kościół obchodzi wspomnienie św. Charbela. Święty Charbel był maronickim duchownym, mnichem i pustelnikiem. Urodził się i żył w Libanie w latach 1828-1898. Poprzez świadectwo swojego życia i pośmiertne cuda dokonane za jego wstawiennictwem został uznany przez Kościół katolicki za świętego. Jego grób jest miejscem pielgrzymek, a modlitwy za jego wstawiennictwem kierowane są do Boga w rozmaitych intencjach, zwłaszcza jednak w intencji uzdrowień. Tego dnia zapraszamy na wieczorną mszę świętą, na koniec Eucharystii, będzie można otrzymać olej świętego Charbela i błogosławieństwo przez Jego wstawiennictwo.

 

  1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się o godz. 17.00.

 

  1. W sobotę 31 lipca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Patrona Parafii św. Jana Bosko, z racji comiesięcznego wspomnienia msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji wszystkich darczyńców i dobrodziejów naszego Salezjańskiego dzieła.

 

  1. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.

 

  1. Tradycyjnie 1 sierpnia wyrusza za Skrzatusza, Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska. W tym dniu, a będzie to niedziela, nasza Parafia będzie gościła wszystkim Pielgrzymów w liczbie ok. 180 pątników na nocleg i posiłek w naszej Szkole Salezjańskiej. Pielgrzymi przybędą do nas ok. 19.30. Zapraszamy już teraz na wspólną modlitwę z Pielgrzymami o 21.00 na Apel Jasnogórski a 2 sierpnia w poniedziałek na mszę świętą pielgrzymkową o godz. 7.00. 

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Krzysztofowi Zadarce i Ks. Biskupowi Krzysztofowi Włodarczykowi życzymy wielu łask od Boga  i opieki  świętych Patronów.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła