loading...

Ogłoszenia parafialne - I niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

W środę popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy z całym Kościołem:  „Bądź ze mną Panie w moim utrapieniu”. Nie poddawajmy się zniechęceniu, otwierajmy się na działanie Bożej Łaski, poprzez post, modlitwę i jałmużnę nabierajmy Mocy Ducha i  nie ulegajmy pokusom na naszych pustyniach życia.

 

  1. Zapraszamy dzisiaj na katechezę dla dorosłych  o godz. 17:00 w Oratorium. Temat katechezy: Czy Bóg dziś uzdrawia? Bóg wobec cierpienia – katecheza o sakramencie namaszczenia chorych.

 

 

  1. Tradycją lat ubiegłych w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zwyczajem lat ubiegłych zbierane ofiary na tacę podczas nabożeństwa będą przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

 

  1. Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:  dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. W środę zapraszamy na Nowennę do Wspomożycielki Wierych o godz. 17.30, a w czwartek  na czas osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

  1. Zapraszamy naszych Parafian do udziału  w Narodowym Marszu Życia, który odbędzie się 24 marca 2019 r. w Warszawie. Marsz rozpocznie się o godzinie 13.30 na Placu Zamkowym. Wcześniej Msza Św. o godzinie 12.00 w kościele Św. Anny. W trakcie Narodowego Marszu Życia chcemy przede wszystkim dać wyraz naszym marzeniom, nadziejom, ale także determinacji. Marzeniom o lepszym świecie beż zabijania, także tych jeszcze nienarodzonych, bez przemocy i nienawiści. Osoby chętne na wyjazd mogą się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę racji II niedzieli miesiąca, są one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne w naszej świątyni.

 

 

  1. Wszystkich, którzy potrzebują pomocy przy rozliczaniu PIT-ów zapraszamy do Oratorium w przyszły wtorek,  19 marca, od godz. 17.00

Półkolonie letnie organizowane w naszej parafii rozpoczną się 1 lipca. Zapisy rozpoczniemy zaraz po świętach wielkanocnych. Chcielibyśmy aby dzień zapisów był jednocześnie dniem poświęcenia nowej salki i małym świętem naszego Oratorium. 

Zapraszamy serdecznie od poniedziałku do piątku - dzieci od 16.00 do 19.00 i młodzież od 18.00 do 20.30.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

 

 

W miniony tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Piotr Kamiński , lat 51, zam. Al. Poznańska,

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła