loading...

Ogłoszenia parafialne - I niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

W środę popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy z całym Kościołem:  „Drogi Twe Panie, to łaska i wierność”. Nie poddawajmy się zniechęceniu, otwierajmy się na działanie Bożej Łaski, poprzez: post, modlitwę i jałmużnę nabierajmy Mocy Ducha i  nie ulegajmy pokusom na naszych pustyniach życia.

 

 

  1. Dzisiaj w I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy o godz. 17.15  nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Niech to rozważanie męki Pana Jezusa będzie dla nas trwaniem przy Jego Krzyżu Cierpienia i Łaski.

 

  1. Jutro, w poniedziałek 22 lutego po mszy  świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Posiedzenie Rady odbędzie się  w salce nad zakrystią kościoła.

 

  1.  W środę  24 lutego o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych z racji comiesięcznego wspomnienia, natomiast po mszy świętej wieczornej odśpiewamy Apel Jasnogórski.  


 

  1. W najbliższy piątek 26 lutego zostaną odprawione dwie drogi krzyżowe: o godz. 16.45 dla dzieci oraz droga krzyżowa w duchu rozważań o. Dolindo zostanie odprawiona po mszy świętej wieczornej o godz. 18.45. Nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.30. Zapraszamy na to nabożeństwo, które rozpoczęliśmy w minionym roku w adwencie, modląc się słowami zawierzenia: „Jezu Ty się tym zajmij”.


 

  1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane w ramach akcji misyjnej: „Wyślij pączka do Afryki.” Dzieci z koło misyjnego prowadzonego przez panią Ewę Koniec zebrały kwotę ok. 2500 zł, które została przekazana do Afryki dla biednych dzieci.

 

PROPOZYCJA NA WIELKI POST 2021 r. 

Po raz drugi w Pile organizujemy wraz z młodzieżą Liceum Salezjańskiego i organizatorami Marszu dla Życia akcję modlitewnego czuwania 24 godziny na dobę w intencjach: 

powstrzymania świata przed zabijaniem dzieci nienarodzonych, a także o pokój na świecie.

Akcja trwa do Niedzieli Palmowej 28.03.2021r. do godz.13.00

Czterdzieści dni, czyli 960 godzin samotnej, osobistej godzinnej modlitwy w tych intencjach to wyzwanie, które podejmują osoby w różnym wieku i nie tylko z naszego miasta. Jedna osoba zobowiązuje się do modlitwy przez wybraną przez siebie godzinę. Rodzaj modlitwy jest dowolny, chociaż gorąco zachęcamy, aby była to jedna część różańca. Ten duchowy dar, a w wymiarze fizycznym zwyczajny trud; zwłaszcza w godzinach nocnych traktujemy jako rodzaj duchowej jałmużny wobec bezbronnych, zagrożonych utratą życia.

Chętne osoby prosimy o pobranie ulotek informacyjnych w jaki sposób można włączyć się w tą duchową walkę o lepszy świat, o przyszłość wszystkich nas, o Chrystusa ukrytego w najmniejszych: by wypełniły się Jego słowa; „ Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Mt 25,40

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła