loading...

Ogłoszenia parafialne - II niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.01.2021

  1. Dla ogólnej informacji Wiernych podajemy statystykę sprawowanych sakramentów świętych minionego Roku 2020:

Liczba ochrzczonych dzieci- 55.

Sakrament pierwszej spowiedzi świętej i Komunii Świętej przyjęło 43 dzieci.

Ksiądz Biskup Edward Dajczak udzielił grupie 75 osób młodzieży sakramentu bierzmowania oraz sakrament ten przyjęły także 3 osoby dorosłe.

W naszej Parafii w minionym roku 20 par wstąpiło w sakramentalny związek małżeński.

Pożegnaliśmy 57 osób – naszych Parafian, którzy odeszli do wieczności.

 

  1. Od jutra tj. od poniedziałku 4 stycznia rozpoczynamy  w nowej formie tzw. Kolęda. Zapraszamy naszych Parafian z wyznaczonych ulic danego dnia na msze świętą sprawowaną w intencji naszych Rodzin. Msze święte tzw. „kolędowe” będą odprawiane o godz. 11.00 – dla tych, którzy mogą w nich uczestniczyć w godzinach przedpołudniowych i o godz. 18.00.

Rozkład kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

Dzień

ULICE

4.01.-  poniedziałek

Libelta, Siemiradzkiego, Słoneczna

5.01. – wtorek

Wiosny Ludów 

6.01. – środa

-

7.01. – czwartek

Brzozowa, Trzcianecka, Osiedlowa, Gnieźnieńska,

8.01.  – piątek

Sienkiewicza, Półwiejska, Dembowskiego

9.01.  – sobota

Wysoka, Brzechwy, Limanowskiego

 

  1. W środę 6 stycznia obchodzić będziemy  Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Nowonarodzony Chrystus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom na świecie, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze święte w tym dniu będą odprawianie według rozkładu mszy świętych niedzielnych. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich mszach świętych.

 

  1. W czwartek 7 stycznia przypada I czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.

 

 

  1. W przyszłą niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele.

 

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

Śp. Zofia Ziółkowska lat 89; śp. Urszula Brąszkiewicz lat 82Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła