loading...

Ogłoszenia parafialne - III niedziela adwentu "GAUDETE" 13.12.2020

Od środy 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Uroczystości Bożego Narodzenia. Każdego dnia nabożeństwo nowenny będzie odprawiane w czasie wieczornej Eucharystii.

 

  1.  W tym tygodniu można składać adwentowe dary serca dla rodzin i osób potrzebujących. Produkty żywnościowe składamy do wystawionego kosza. Nasz parafialny zespół Caritasu wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać! Spotkanie dla osób i rodzin potrzebujących będzie miała miejsce 21 grudnia w poniedziałek o godz. 15.00 

 

  1. W czwartek 17 grudnia zapraszamy wszystkich wiernych po mszy świętej wieczornej na adorację i nabożeństwo eucharystyczne; „JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ”. W tym dniu nie będzie adoracji o godz. 17.00, przesuwany ten czas modlitwy po mszy świętej wieczornej czyli ok. godziny 18.40.
  2. W najbliższy piątek o godzinie 20.00 odbędzie się Adwentowe Czuwanie Młodych z ks. Biskupem w Skrzatuszu. Zachęcamy młodzież do uczestniczenia w tym czuwaniu za pomocą mediów online.

 

 

  1. W sobotę 19 grudnia o godz. 18.00 ks. Proboszcz odprawi mszę świętą z racji przypadających jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

 

  1. Czas pandemii ograniczył możliwość udziału wielu w rekolekcjach adwentowych, które każdego roku przygotowują nas na Święta Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy zatem wszystkich do uczestnictwa w Diecezjalnych Rekolekcjach Adwentowych, które odbędą się w dniach 17-20 grudnia 2020 r. i będą transmitowane z naszego diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu. Rekolekcjom przewodniczył będzie bp Edward Dajczak, a całość transmitowana będzie przez telewizję internetową "Dobre Media" (www.dobremedia.org). Msza św. rekolekcyjna zawsze o godz. 12.00 i o godz. 20.00 Adwentowe czuwanie z nauką rekolekcyjną.

    7. Pragniemy poinformować naszych Parafian, iż w piątek 11 grudnia odszedł do wieczności ks. Stanisława Sadowski, który od wakacji był współbratem w naszej Wspólnocie Zakonnej i Parafialnej. Msza święta pogrzebowa w intencji śp. Ks. Stanisława zostanie odprawiona w środę 16 grudnia o godz. 11.00. O godz. 10.30 zapraszamy na modlitwę różańcową.

 

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 

Śp. Ks. Stanisław Sadowski SDB, lat 82; śp. Zofia Ziarko-Mizgała lat 84;

śp. Daniel Delipacy lat 86; sp. Halina Perska lat 95.

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła