loading...

Ogłoszenia parafialne - niedziela misyjna 20.10.2019

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną, z tej racji zaprosiliśmy do naszej Parafii ks. Jerzego Szurgota – salezjanina, misjonarza z Afryki. Ks. Jerzy wygłosi okolicznościowe kazania, po mszy świętej można będzie zakupić książkę autorstwa ks. Jerzego, który opisuje swoją pracę misyjną.

 

  1. W poniedziałek 21 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

  1. We wtorek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i mszę świętą wieczorną.

 

  1. W najbliższy czwartek przypada 24 dzień miesiąca - wspomnienie Wspomożycielki Wiernych – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, modlitwę różańcową o godz. 17.30, a po mszy świętej wieczornej odśpiewamy Apel Jasnogórski. Wieczorna msza święta zostanie odprawiona w intencji dobrodziejów materialnych i duchowych Naszego Salezjańskiego Dzieła.

 

  1. W piątek  25 października w naszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej obchodzić będziemy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

 

  1. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nocną adorację Jezusa w piątek 25 października na godzinę 20:00. Pierwsza godzina będzie prowadzona, od godz. 21 do 23 możliwość spowiedzi. Zakończenie w sobotę o 8:00. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy!

 

  1. W przyszła niedzielę 30 października zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także  przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.

 

  1. W najbliższą sobotę i niedzielę 26-27.10 z racji trwającego nadzwyczajego miesiąca misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri". Przedstawią nam możliwość włączenia się do programu pomocy dla dzieci Afryki "Adopcja Serca". Po Mszy św. będą także zbierać ofiary na wsparcie dla misyjnych ośrodków dożywiania dla zagłodzonych dzieci i inne projekty pomocy na rzecz najbiedniejszych z biednych, realizowane we współpracy z polskimi misjonarzami. Przyjmijmy ich z otwartym sercem, pamiętając o słowach Pana Jezusa: "Kto by przyjął jedno takie dziecko w imię Moje, Mnie przyjmuje".

 

  1. Za tydzień w niedzielę 27 października  Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II będzie świętowała dzień swojego Patrona. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły. Po mszy świętej odbędzie się koncert pt. ”Nie lękajcie się” ku czci Patrona - św. Jana Pawła II.  Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Można składać, jak co roku,  tzw. „wypominki” za zmarłych. Prosimy, aby tradycją lat ubiegłych odnotować na wypominkach nazwę ulic, abyśmy w poszczególne dni miesiąca listopada mogli zapraszać wiernych na nabożeństwa za zmarłych polecanych wypominkach.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności

Śp. Krystyna Wiśniowska, lat 88

Śp. Władysław Huk, lat 86

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła