loading...

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa 14.04.2019

Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina wspólnocie Kościoła o mesjańskim wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian do uczestniczenia w Liturgii Triduum Paschalnego, abyśmy umocnili naszą wiarę i w pełni świadomie mogli przeżywać największe wydarzenia roku liturgicznego.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich wiernych na ostanie nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

 1. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, za składane dary serca do wystawionego w naszej świątyni kosza.  Z ofiarowanych produktów Parafialny Zespół Caritas zamierza przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Spotkanie to będzie miało miejsce 17 kwietnia o godz. 15.30. Za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona msza święta w środę o godz. 18.00.

 

 1. W środę o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej odbędzie się katecheza chrzcielna.

 

 1. WIELKI CZWARTEK - Tego dnia we wszystkich parafiach jest celebrowana tylko jedna Msza Święta zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich wiernych tego dnia na mszę świętą o godz. 18.00, po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 

 1. WIELKI PIĄTEK -  adoracja w kościele rozpocznie się modlitwą Kościoła Jutrznią o godz. 7.30. W ten dzień śmierci naszego Pana i Zbawiciela jesteśmy zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Tego dnia w naszej świątyni odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, zakończy się ona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy do naszego kościoła na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim, będzie okazja do medytacji, refleksji na tekstami biblijnymi i śpiewów wielkopostnych. Przez całą noc będzie pełniony dyżur w konfesjonale /NOC KONFESJONAŁÓW/. Czuwanie rozpocznie się o godz. 22.00 a zakończy się o godz. 6.00.

 

 1. W Wielką Sobotę adoracja rozpocznie się w świątyni o godz. 7.30 modlitwą Kościoła Jutrznią. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 15.00 i będzie się ono odbywało co 20 minut. Postarajmy się tego dnia oprócz poświęcenia pokarmów znaleźć choć kilka minut, aby adorować Najświętszy Sakrament wystawiony przy Grobie Pańskim. Tego dnia będzie okazja do spowiedzi od godz. 9.00 do godz. 15.00.

 

 1. W Wielką Sobotę o godz. 19.00 rozpoczynamy  Wigilię Paschalną, rozpocznie się ona obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania 14 kwietnia ceremonie rozpoczynają się o godz. 6.00 – mszą świętą rezurekcyjną. Nie będzie sprawowana msza święta o godz. 7.30. Prosimy nasze grupy i wspólnoty parafialne o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.

 

 1. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dzieci z klasy III na mszy świętej o godz. 12.30 po raz pierwszy przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na tacę, z racji II niedzieli miesiąca są one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne w naszej świątyni.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła