loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 4.04.2021

 

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

 

Śmierć została pokonana, grzechy zgładzone, brama do nieba dzięki Jezusowi została otwarta! Radujmy się i zanieśmy wszystkim wieść, że Bóg jest bogaty w Miłosierdzie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy. 

 

 

  1. Zmartwychwstanie Pańskie jest największą Uroczystością świętowania naszej wiary. Misterium Paschalne to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego, niech Zmartwychwstały Pan daje każdemu z nas nowe natchnienia Ducha Świętego, abyśmy każdego dnia stawali się jego świadkami.

Kierujemy słowa podziękowania naszym drogim Parafianom, dziękujemy za złożone życzenia świąteczne i wszelkie wyrazy życzliwości i serdeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do animacji i prowadzenia liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy s. Marii i Salezjanom Współpracownikom za przygotowanie ołtarza wystawienia (ciemnica); wspólnocie Nikodem za przygotowanie Grobu Pańskiego; dziękujemy wszystkim ministrantom, kl. Dominikowi z WSD z Krakowa za służbę i przygotowaną liturgię w tych dniach. Serca dziękujemy naszemu Chórowi Parafialnemu i Panu Organiście oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny.

 

  1. Trwamy w Nowennie do Uroczystości Bożego Miłosierdzia; odprawiamy ją o godzinie 15 trwając na modlitwie w naszej świątyni. 

 

  1. Jutro 5 kwietnia, Wielkanocy Poniedziałek, zostanie oprawiona dodatkowa msza święta o godz. 15.00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i na KUL.

 

  1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


 

  1. Trwamy w Nowennie do Uroczystość Miłosierdzia  Bożego zapraszamy na wspólną modlitwę codziennie o godz. 15.00 do naszej świątyni.

 

  1. Jutro we wtorek przypada pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo wypominikowe za zmarłych i msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

  1. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą w intencji trwającego w naszej Diecezji Synodu.

 

  1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę są one przeznaczone na kształcenie w diecezji i na KUL.

 

  1. Wspieramy modlitwą tych wszystkich naszych braci i siostry, którzy nie skorzystali z sakramentu spowiedzi, aby Boże Miłosierdzie było dla nich łaską pojednania i odważnego wyznania grzechów.

 

Święty Michale Archaniele …


 

        Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła