loading...

Ogłoszenia parafialne - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę OJCZE NASZ, mówiąc wezwanie „Przyjdź Królestwo Twoje”, prosimy, by nastało Królestwo Boże, które jest królestwem sprawiedliwości, miłości i pokoju. Pamiętajmy o tym w naszej codziennym życiu, kiedy odmawiamy modlitwę, którą nas nauczył Pan Jezus.

 

  1. Rozkład nabożeństw wspominkowych w tym tygodniu:

22 listopada – Niedziela

Ujska, Wapienna, Wiejska, Wysoka, Zatorska, Żabia, Żwirowa

23 listopada – poniedziałek

Wiosny Ludów

24 listopada – wtorek

Zamenhofa

25 listopada – środa

Bez podania adresu

26 listopada – czwartek

Bohaterów Westerplatte, Brzechwy, Brzozowa, Ceramiczna, Chodzieska, Cynowa

27 listopada – piątek

Czarnieckiego, Czarkowska

28 listopada – sobota

Dembowskiego, Dojazdowa, Dolna, Gliniana, Głowackiego, Gnieźnieńska, Grodzka

29 listopada – Niedziela

Irydowa, Kolejowa, Kościuszki, Krótka, Leśna, Libelta, Limanowskiego, Ludwisarska, Łódzka

 

 

  1. We wtorek 24 listopada przypada liturgiczne Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszej Parafii i Dzieła Salezjańskiego.

 

  1. W piątek 27 listopada z racji ostatniego piątku miesiąca  zapraszamy na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00.

 

  1.  W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczniemy Okres ADWENTU. Na sumie parafialnej o godz. 11.00 zostaną pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Tego dnia zapraszamy także małżeństwa, które obchodzą w listopadzie swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, w ich intencji zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynno-błagalna z prośbą o potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo dla Jubilatów.

 

  1. Dzisiaj - 22 listopada przypada także liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego: o panu organiście Damianie, o chórze parafialnym SOLI DEO z p. dyrygent Karoliną na czele,  oraz o naszej Scholii dziecięcej, którą prowadzi s. Małgorzata. Wszystkim życzymy wielu łask od Boga, opieki Patronki św. Cecylii oraz dalszych sukcesów muzycznych.

 

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

 

Śp. Zofia Gołąbek, lat 83.Śp. Henryka Kurzac, lat 83.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła