loading...

ogłoszenia parafialne - Uroczystość św. Jana Bosko - odpust parafialny 31.01.2021

 

  1. W dzisiejszą  niedzielę  przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Odpustową - Patrona św. Jana Bosko, ojca i założyciela Zgromadzenia  Salezjańskiego. Wołamy do Niego z całą Rodziną Salezjańską:

„O Janie Bosko, Ojcze nasz, do Ciebie wznosimy pienie

Roztocz nad nami swoją straż, zlej na nas łask strumienie.”

Z serca dziękujemy wszystkim wspólnotom i grupom parafialnym, które wzięły udział w przygotowaniach uroczystości odpustowych, za animację liturgii i śpiewu. Z serca dziękujemy także ks. Tomaszowi Malinowskiemu ze Wspólnoty Salezjańskiej z Bydgoszczy za wspólną modlitwę i wygłoszone okolicznościowe kazania.

 

  1. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszej świątyni zostaną odprawione o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych oraz na mszę świętą zbiorową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych na mszę świętą o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. Tego dnia będzie zbierana ofiara do puszek na Zakony Kontemplacyjne.

 

  1. W środę 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja po mszach świętych zostanie udzielone wiernym specjalne błogosławieństwo skrzyżowanymi świecami.

 

  1. W czwartek 4 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i mszę świętą pierwszo-czwartkową w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji ministrantów i ich rodziców.
  2. W piątek 5 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.  Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego o godz. 17.30.
  3. W sobotę 6 lutego zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. Msza  święta w intencji wynagradzania Niepokalanemu sercu Maryi zostanie odprawiana o godz. 8.00, po mszy świętej modlitwa różańcowa i adoracja. Serdecznie zapraszamy.
  1. 7. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca zapraszamy Rodzinę Różańcową na zmianę Tajemnic Żywego Różańca: o godz. 10.30 konferencja i Msza Święta.

 

 

 

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

 

Śp. Teresa Matkowska lat 72Śp. Zofia Belter lat 92Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła