loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019

Dzisiaj w naszym mieście odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA i RODZINY. Na rozpoczęcie marszu zostanie odprawiona msza święta o godz. 11.30 w Kościele p.w. św. Antoniego.  Ok. 12.30 Marsz wyruszy ulicami naszego miasta na Plac Zwycięstwa, pod pomnik św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, które chcą podziękować Panu Bogu za dar życia swoich dzieci. Można też ofiarować swój dar serca w akcji „Pielucha dla malucha”.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas VIII i III gimnazjum na spotkanie podsumowujące rok pracy formacyjnej związanej z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w starej kaplicy parafialnej.

 

 1. Spotkanie Rady WWD na zakończenie roku duszpasterskiego odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca w Domu Sióstr Zakonnych o 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli naszych wspólnot i grup.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów, którzy udają się na pielgrzymkę do Łagiewnik, Lwowa i Jasnej Góry w sali konferencyjnej w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00.

 

 1. We wtorek z racji zakończenia roku szkolnego w naszych Szkołach Salezjańskich wieczorna msza święta parafialna o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej.

 

 

 1. W środę - dzieci i młodzież - kończą rok szkolny, z tej racji zapraszamy   uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz nauczycieli i rodziców na mszę świętą dziękczynną na przeżyty rok szkolny. Msza święta zostanie oprawiona o godz. 8.00.

 

 1. Dzieci z klasy III, które przeżyły swoją pierwszą komunię świętą, oraz wszystkie inne chętne dzieci zapraszamy na próbę sypania kwiatów, podczas procesji Bożego Ciała. Próba odbędzie się we w środę o godz. 16.00 przed dużym kościołem.

 

 

 

 1. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Libelta, Dembowskiego, Trzcianecka, Sienkiewicza, Wiosny Ludów, Siemiradzkiego. Zachęcamy do udekorowania naszych domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary, gdyż jak to śpiewamy w jednej z pieśni „zagrody naszej wiedzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”. Prosimy nasze grupy i wspólnoty Parafialne o pomoc w przygotowaniu Ołtarzy Bożego Ciała i orszaku procesyjnego. Przez oktawę Bożego Ciała  nabożeństwa czerwcowe będę odprawiane na zakończenie mszy świętej wieczornej.

Parafie organizujące – w tym roku -  uroczystości centralne Bożego Ciała w Pile, zaplanowały, że Msza św. o g. 9.30 zostanie odprawiona na Placu Zwycięstwa, a następnie wyruszy procesja tradycyjną trasą do Kościoła p.w. Św. Antoniego.

 

 1. Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza 17.06.2019 na ostatnie spotkanie przed wakacjami dla Młodych Dorosłych w Skrzatuszu. Rozpoczęcie o 18.00 Mszą św. w sanktuarium, następnie adoracja i konferencja. Natomiast we wtorek 18 czerwca od godz. 10.00 w Skrzatuszu rozpoczyna się Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 23 czerwca - Parafia św. Rodziny obchodzić będzie Uroczystość 400 – lecia istnienia Parafii. Główna msza święta Jubileuszowa zostanie odprawiona przez Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

 1.  Parafia św. Józefa w Pile organizuje Pielgrzymkę na Śląsk Opolski /Góra św. Anny, Opole,  Brzeg, Moszna, Kamień Śląski, Nysa a także Częstochowa i Piekary Śląskie,  w dniach 23 – 26.09.19 r. Koszt 550 zł.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.

W miniony tygodniu odeszli  do wieczności:

Śp. Krystyna Franckiewicz, zam. Al. Poznańska, lat 80.

Śp. Czesław Płotka Czesław, zam. Wiosny Ludów, lat 64.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła