loading...

Ogłoszenia parafialne - V niedziela Wielkanocna 19.05.2019

  1. Zapraszamy każdego dnia miesiąca maja na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

 

  1. Dzisiaj  o godz. 17.00 zapraszamy do naszego Oratorium na katechezę „O BOGU dla dorosłych”; temat: Sakrament Kapłaństwa.

 

  1. We wtorek 21 maja zapraszamy na godz. 18  na mszę świętą w intencji żywych i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

 

  1. W piątek 24 maja, w naszej Parafii oraz w Zgromadzeniu Salezjańskim obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Towarzystwa Św. Franciszka Salezego. Wraz z Salezjanami Współpracownikami zapraszamy na Uroczystą Eucharystię z okazji 17 rocznicy istnienia Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników przy naszej Parafii.

 

  1. W sobotę 25 maja w naszym Salezjańskich Seminarium Duchowym w Lądzie nad Wartą trzech diakonów przyjmie święcenia kapłańskie oraz nasz parafianin dk. Mateusz Ratajczak zostanie wyświęcony na kapłana w Seminarium Redemptoris Mater w Denver w USA. Nowo wyświęcony kapłan odprawi w naszej Parafii mszę prymicyjną 2 czerwca o godz. 12.30; po tej mszy świętej odbędzie się nasz coroczny Festyn Parafialny. Na te wydarzenia już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

 

  1. W najbliższą niedzielę 26 maja przybędą do naszej Parafii klerycy WSD z Koszalina. Po mszach  świętych będzie zbierana ofiara do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne.

 

 

  1. W przyszła niedzielę 26 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią  także  przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.

 

  1. Zapraszamy naszych parafian i wszystkich miłośników muzyki klasycznej na wieczorny koncert pt.: "W hołdzie Maryi i naszym mamom". Koncert odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 26.05 o godz.20.00. W programie dzieła znanych kompozytorów, usłyszymy wiele utworów instrumentalnych w wykonaniu duetu -  organisty pana Damiana Czaji i trębacza pana Marcina Wawrzyniaka. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian a szczególnie wszystkie mamy w dniu ich święta na to wieczorne spotkanie z Maryją. Koncert zakończy się Apelem Jasnogórskim.

 

  1. Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na II Europejskie Trzeźwościowe Dni Skupienia do Medjugorje w dniach 5-14 czerwca 2019 r. Koszt Pielgrzymki 650 zł i 170 euro. Szczegóły informacje znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.

 

  1.  Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie  www.darna100.pl”.

 

 

W miniony tygodniu odeszły  do wieczności:

Śp. Teresa Różnowska lat, 67;

śp. Zofia Tykwińska  94 lat;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła