loading...

ogłoszenia parafialne - VII niedziela zwykła 23.02.2020

Dzisiaj w VII niedzielę w ciągu roku pragniemy kolejny raz uświadomić sobie, że jesteśmy wezwani do świętości, jesteśmy świątynią Boga, ale czy łaska Chrystusa w nas mieszka? Pan jest łaskawy pełen miłosierdzia, czy mam odwagę, aby do Niego przyjść?

 

 1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę „O BOGU dla dorosłych” temat: „TAJEMNICA EUCHARYSTII”. Katecheza zostanie wygłoszona w naszym Oratorium o godz. 17.00.

 

 1. W poniedziałek 24 lutego o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych z racji comiesięcznego wspomnienia, natomiast po mszy świętej wieczornej odśpiewamy Apel Jasnogórski. Tego dnia po mszy świętej wieczornej odbędzie spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

 1. W najbliższą środę – 26 lutego - Wspólnota Kościoła rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W tym dniu  w naszej Parafii msze święte zostaną oprawione o godz. 7.00; 10.00; 11.30 /msza św. dla uczniów Szkoły Salezjańskiej/;16.40;  18.00 i 19.15. Na każdej mszy świętej nastąpi obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Od środę popielcowej rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

 1. W czwartek zapraszamy na czas osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

 1. W najbliższy piątek 28 lutego zapraszamy na pierwsze  nabożeństwa Drogi Krzyżowej:  dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30, dla młodzieży o 19.00.

 

 1. W sobotę 29 lutego ostatni dzień miesiąca, o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko, a po wieczornej mszy świętej nastąpi ucałowanie relikwii naszego świętego Patrona.

 

 1. W sobotę 29 lutego odbędzie się w naszym mieście VII Pilski Marsz ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych, rozpocznie się po mszy świętej o godz. 18.00 w Kościele Świętej Rodziny.  Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Pragniemy w Naszej wspólnocie Parafialnej rozpocząć formację  Ruchu Oazowego „ŚWIATŁO-ŻYCIE”. Spotkania będą odbywały się w naszym Oratorium od 1 tygodnia Wielkiego Postu we wtorki o godz. 16.30 - Oaza Dzieci Bożych i o godz. 18.00 Oaza młodzieżowa. Wszelkie informacje u ks. Daniela – kierownika Oratorium.

 

 1. W najbliższą niedzielę 1 marca będziemy gościć w naszej Parafii siostrę Salezjankę Annę Zajączkowską, która pracuje na Ukrainie. Wsłuchamy się w świadectwo życia i pracy s. Małgorzaty, po mszach świętych Siostra będzie zbierała ofiarę do puszek jako nasz dar wsparcia wspólnoty Kościoła na Wschodzie.

Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy Rodzinę Żywego Różańca na zmianę Tajemnic Różańcowych, o godz. 10.30 konferencja i msza święta w intencji żyjących i zmarłych Członków Żywego Różańca.

 

 1. "40 Dni dla życia" - to inicjatywa przeniesiona ze środowisk pro- live w Stanach Zjednoczonych. Impulsem do zainicjowania akcji była wizyta Abby Johnson w parafii św. Jana Bosko w Pile. Młodzież skupiona w środowisku Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile wraz ze swoimi rówieśnikami z innych szkół podjęła wyzwanie otoczenia modlitwą dwóch intencji: ochronę każdego poczętego człowieka, oraz prośbę o pokój na świecie. Inicjatywa rozpoczyna się o godz. 13.00 w dniu 26.02.2020r. w Środę Popielcową i trwa do 6.04.2020r. do godz.13.00 Niedzieli Palmowej. Akcja polega na nieustannej 24 godzinnej modlitwie. Jak się w nią włączyć? Na stronie http://lots.pila.pl/ zakładce " 40 Dni dla Życia" znajduje się kalendarz pokazujące wolne dni i godziny, które możesz wybrać. Wskazany i wybrany czas na Twoją modlitwę przesyłasz na adres 40dnidlazyciapila@gmail.com lub dzwonisz pod numer 695 433 919 WYBIERASZ PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ GODZINĘ i ocal życie!

 

 

 1. Od 28 lutego w kinach będzie można obejrzeć piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Miało to miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Zachęcamy naszych Parafian do obejrzenia tego filmu.

 

 1. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych zaprasza młodzież, studentów, pracowników oświaty i środowiska akademickie oraz wszystkich chętnych na rekolekcje wielkopostne „O obecności i działaniu Boga dzisiaj oraz tworzeniu relacji z Nim i drugim człowiekiem. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w dniach 8-10 marca 2020 r. o godz. 19.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza przy ul. Złotej. Rekolekcje poprowadzi dominikanin o. Marek Urbanowski – duszpasterze akademicki ze Szczecina.

 

 1. Zaproszenie na pielgrzymki i wyjazdy:

Z racji mającej się obyć 7 czerwca 2020 roku beatyfikacji ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, organizujemy wyjazd na to wydarzenie. Będzie zamówiony specjalny pociąg z naszej Diecezji. Osoby, które chciałby wziąć udział we Mszy Świętej beatyfikacyjnej, mogą się już zgłaszać do kancelarii parafialnej.

Pielgrzymka do Gruzji, termin: 15 lipca – 22lipca 2020 r.

/5 wolnych miejsc/ ks. Tadeusz - tel. 609 385 709

Pielgrzymka do Medjugorie termin: 27.04. – 6.05. 2020 r.

p. Michał tel. 695 420 073 – organizator cena: 650 zł i 200 euro. Wszystkie szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

 

W miniony tygodniu odeszli do wieczności

śp. Bogdan Wrembel, lat 66

śp. Leszek Rymszewicz, lat 51

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła