loading...

Ogłoszenia parafialne - Wniebowstąpienie Pańskie 2.06.2019

Rozpoczęliśmy nowy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym miesiącu w zwykłe dni po mszy świętej wieczornej pragniemy adorować Najświętszy Sakrament odmawiając Litanię do Najświętszego Serca Jezusa.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wspólnotom i Grupom Parafialnym za prowadzenie w miesiącu maju Apeli Jasnogórskich. Niech Maryja nasza Wspomożycielka Wiernych wyjednuje nam wiele łask u Bożego tronu.

 

  1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa zapraszamy na nasz coroczny Festyn Parafialny. Rozpocznie się on o godz. 14.30. W programie: koncert zespołu i orkiestry, wspólna agapa i grillowanie, turnieje sportowe: piłki nożnej, biegów i strzelectwa, zjeżdżalnie dla dzieci, wspólna zabawa i świętowanie. Dzisiaj w naszej Parafii składamy także dar dziękczynienia za powołanie kapłańskie ks. Mateusza Ratajczaka, który odprawi mszę świętą prymicyjną o godz. 12.30.

 

  1. We wtorek 4 czerwca zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności,  o godz. 17.30 nabożeństwo wypotnikowe, a o 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych, polecanych w wypominkach. Tego dnia ma także swoje comiesięczne spotkanie grupa paliatywna, rozpoczęcie mszą świętą o godz. 19.00 w kaplicy zakonnej.

 

  1. W czwartek 6 czerwca zapraszamy na czas osobistej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Msz święta wieczorna zostanie odprawiona w intencji ministrantów i ich rodziców.

 

  1. W piątek 7 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, okazja przystąpienia do sakramentu pojednania od godz. 17.30; Tego dnia zostanie odprawione nabożeństwo pierwszo-piątkowe o godz. 17.30. Spowiedź na młodzieży i kandydatów do bierzmowania rozpocznie się o godz. 19.45.

 

  1. W sobotę 8 czerwca o godz. 20.00 w naszym kościele rozpocznie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie zakończy się mszą świętą o godz. 23.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na ten wyjątkowy czas trwania na modlitwie w Noc Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. Za tydzień w niedzielę 9 czerwca w naszej Wspólnocie Parafialnej będziemy gościć ks. Biskupa Krzysztofa Zadarko, który przeprowadza wizytację kanoniczną naszej Parafii. O godz. 11.00 nastąpi oficjalne przywitanie Ks. Biskupa, o 16.00 spotkanie z wszystkimi przedstawicielami Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, a na mszy świętej o godz. 18.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii oraz poświęci Krzyż, który został w ostatnich dniach umieszczony w prezbiterium w naszej świątyni.

 

  1. Trwa nabór do naszych Szkół Salezjańskich: do Szkoły Podstawowej, Salezjańskiego Przedszkola i Liceum. Bogata oferta edukacyjna, bezpieczeństwo, komunikacja z rodzicami, akcent położony na wychowanie oraz rodzinna atmosfera należą do największych atutów dzieła Księdza Bosko! W Liceum czteroletnim otwieramy nowy profil informatyczny.

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne grupy 7. – 13 czerwca (czwartek), godzina 19:00, salka w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe, zapisy w zakrystii (możliwość złożenia intencji, które zaniesiemy oraz ofiary za otrzymane materiały i na cele organizacyjne pielgrzymki).

 

W miniony tygodniu odeszły  do wieczności:

Śp. Halina Cieplińska, lat 75.

śp. Kazimierz Kotliński, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła