loading...

Ogłoszenia Parafialne - XII niedziela Zwykła 23.06.2019

Jutro w dniu 24 czerwca w Uroczystość św. Jana Chrzciciela nasze Miasto przeżywać będzie uroczystość swoich świętych Patronów - św. Janów. Jest to ważne wydarzenie dla serc i sumień mieszkańców Piły. W przeddzień tej Uroczystości zapraszamy wszystkich dzisiaj w niedzielę 23 czerwca o godz. 19.00 na Wyspę, gdzie pragniemy modlić się w intencji naszego Miasta. W programie: koncert, świadectwa zaproszonych osób i modlitwa za Miasto i za nas - mieszkańców Piły.

 

  1. W środę 26 czerwca Parafialny Zespół Caritas o godz. 15.30 spotka się z rodzinami potrzebującymi.

 

  1. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji zostaną poświęcone wianki.

 

 

  1. W najbliższy piątek 28 czerwca Wspólnota Kościoła obchodzić będzie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy tego dnia na nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego o godz. 17.30. W ten dzień z racji Uroczystości  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

  1. W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawali za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Tego dnia na całym świecie jest zbierana taca tzw. świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

  1. W niedzielę 30 czerwca po mszy świętej odprawimy ostatnie nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.  Ten dzień jest zarazem ostatnim dniem miesiąca, czyli wspomnieniem św. Jana Bosko, którego relikwie ucałujemy na zakończenie nabożeństwa.

 

 

  1. Podaję do wiadomości Parafian, iż Ksiądz Inspektor, przełożony naszej Inspektorii p.w. św. Wojciecha z siedzibą w Pile deleguje ks. Tomasz Wierzchowskiego do pracy duszpasterskiej do Rumii, dlatego za tydzień na mszy świętej o godz. 12.30 pragniemy pożegnać ks. Tomasza i podziękować mu za 6 letnią posługę kapłańską w naszym dziele salezjańskim.

 

  1. Pragniemy poinformować, że w okresie czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 do 17.00.

 

  1. Dzisiaj po mszach świętych jest zbierana ofiara do puszek na zorganizowanie kolonii dla Polskich Dzieci mieszkających na Litwie. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. Kierujemy serdeczną prośbę o dar modlitwy w intencji ks. Jerzego Worka, który będzie miał w najbliższą środę operację w szpitalu w Bydgoszczy.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła