loading...

Ogłoszenia parafialne - XXVII niedziela zwykła 6.10.2019

We wtorek rozpoczęliśmy miesiąc październik, który jest szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.40, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.00. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w tych nabożeństwach to zachęcamy do odmawiana modlitwy różańcowej w swoich rodzinach.

 

 1. W poniedziałek 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Ten dzień jest patronalnym świętem róż różańcowych. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Róże różańcowe są to 20 – osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć w to dzieło zachęcamy do udziału. Zapisy u p. Marii Zyśk.

 

 1. W czwartek 10 października zapraszamy o godz. 17.00 na  Adorację Najświętszego Sakramentu. Wieczorna msza święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji Synodu, który trwa w naszej Diecezji.

 

 1.   Salezjańskie Przedszkole, które mieści się przy ul. Andersa informuje, że dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby, aby ich pociechy wzrastały w radosnej atmosferze chrześcijańskich wartości.       

 

 1. W najbliższą sobotę 12 października w naszej Wspólnocie odbędzie się Kongres Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników naszej Pilskiej Inspektorii. Msza Święta rozpoczynająca Kongres zostanie odprawiona w naszej świątyni o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Za tydzień będziemy obchodzić w całej Ojczyźnie  XIX Dzień Papieski pod Hasłem: „Wstańcie, Chodźmy”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywać się będzie zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych  i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, będzie mógł złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z Kościoła, każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i okolicznościową naklejkę. Już kolejny rok w Dniu Papieskim będą także  rozprowadzane w naszej Parafii tzw. „Papieski Kremówki”. Zachęcamy do nabywania.

 

 1. W niedzielę 13 października o godz. 17.00 w naszym Oratorium zostanie wygłoszona kolejna Katecheza O Bogu dla dorosłych; temat katechezy związany jest z nowym Programem Duszpasterskim, który dotyczy Tajemnicy Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W niedzielę 13 października zapraszamy na Procesję Fatimską. Rozpoczęcie o godz. 20.00 na Osiedlu przy ul. Rogozińskiej, zgromadzimy się przy budynku Poczty. Prosimy o przyniesienie świec.

 

 1. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej informuje iż rozpoczęło już swoją działalność Pilskie Hospicjum wraz z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Na początek tej działalności zostanie przyjętych 20 osób chorych do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Aby pozyskiwać dalsze środki, które są niezbędne dla zapewnienia wysokiej jakości usług medycznych Towarzystwo Pomocy Chorym zaprasza na Koncert Charytatywny zespołu z Pragi SHUM DAVER /muzyka klezmerska, bałkańska i folkowa. Koncert odbędzie się 13 października  o godz. 16.00 Regionalnym Centrum Kultury w Pile przy Placu Staszica 1. Wszelkie szczegóły i informacje w tej dziedzinie są zamieszczone na plakacie w przedsionku kościoła.

 

 1. Parafia NMP Wspomożenia wiernych organizuje wyjazd autokarowy dla młodzieży w dniach 28.12.2019-1.01.2020 na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu. Wiek 16-35 lat. Koszt 350 zł. Zapisy do końca października. Więcej informacji u ks. Andrzeja tel. 602 385 362.       

 

 1. Zarząd Osiedla Staszyce informuje iż w dniach od 16 do 18 października odbędzie się głosowanie na projektami Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Na gablocie w przedsionku Kościoła jest zamieszczona szczegółowa informacja dotycząca tego projektu obywatelskiego. Zachęcamy do zapoznania się.

 

 1. Za tydzień przypada II niedziela miesiąca, ofiary zbierane na ofiarę będę przeznaczone na dalsze inwestycje, które będą realizowane w naszym kościele.  Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła