loading...

Ogłoszenia parafialne - XXVII niedziela zwykła 7.10.2018

Trwamy w miesiącu październiku, który to miesiąc poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszej Parafii: dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.40, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.15. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, a jeśli ktoś nie może w nich uczestniczyć to zachęcamy do odmawiana modlitwy różańcowej w rodzinach.

Za tydzień będziemy obchodzić w całek naszej Ojczyźnie  XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych  i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z Kościoła, każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i okolicznościową naklejkę. Po mszach świętych będzie też można nabyć okolicznościowe ciasteczko – papieskie kremówki, które będzie rozprowadzała wspólnota NIKODEM. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na remont Oratorium.

Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na wyjątkowy, niepowtarzalny: KONCERT PAPIESKI pt. "MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA"
Wykonanie: Julia Rosińska-Kopala i Grzegorz Kopala (małżeństwo), prowadzenie: Paweł Chustak. 
Wydarzenie w całości poświęcone jest św. Janowi Pawłowi II. To jedenaście utworów, których głównym źródłem tekstu są: poezja i teksty modlitw autorstwa Karola Wojtyły/Papieża Jana Pawła II, "ubrane w muzykę" autorstwa Grzegorza Kopali. Każdy z utworów opatrzony jest obrazem/teledyskiem. To piękna, niepowtarzalna i sentymentalna podróż w czasie i w duchu dziękczynienia za posługę św. Jana Pawła II.

W czwartek 11 października o godz. 18.00 - zapraszamy wszystkich Parafian na mszę świętą wotywną o Duch Świętym. Podczas tej mszy świętej będą polecane Panu Bogu wszystkie sprawy związane z trwającym II Synodem naszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

 W sobotę 13 października w naszej Parafii odbędzie się tzw. pochówek dzieci utraconych. O godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta a o godz. 12.00 rozpocznie się obrzęd pochówku na cmentarzu komunalnym przy pomniku dzieci utraconych.


W sobotę 13 października zapraszamy po mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 na Procesję Fatimską wokół naszej świątyni.

Parafia Świętej Rodziny w Pile zaprasza do udziału w JERYCHU RÓŻAŃCOWYM. Naszą modlitwę rozpoczynamy 7 października o godz. 15.00 - we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Jerycho będzie trwało dzień i noc przez siedem dni. Zakończenie nastąpi 14 października o godz. 15.00 w DNIU PAPIESKIM. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, siedmiodniową modlitwę. Będziemy nią ogarniać intencje Kościoła Powszechnego, naszej diecezji, każdego z nas, dzieci i młodzież, nasze rodziny, sąsiadów, sprawy którymi żyjemy, parafię. Polecimy Bogu intencje za nasze miasto PIŁĘ , za Ojczyznę i pokój na  świecie.


Parafia św. Józefa w Dniu Papieskim zaprasza od godz. 14.00 do 16.00 na Festyn Papieski z okazji 40 lecia wyboru Ks. Kard. K. Wojtyła na Papieża i  z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie będą konkursy dla dzieci plastyczne, i wiedzy o św. Janie Pawle II, koncert zespołu Exodos i inne atrakcje. 


Duszpasterstwo Akademickie działające przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile zaprasza w dniach 14-16 października na rekolekcje: „JEZUS – KLER - JA”. Wygłosi je ks.dr Wojciech Parfianowicz z Koszalina. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 14 października mszą święta o godz. 19.00 w kaplicy Dobrego Pasterza przy ul. Złotej 1. Serdecznie zapraszamy środowisko akademickie.

 Za tydzień przypada II niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na dalsze inwestycje związane z pracami budowlanymi w naszym kościele.  Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia,  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła