loading...

Ogłoszenia parafialne - XXX niedziela zwykła 25.10.2020

1. Wspólnota Ludu Bożego celebruje dzisiaj XXX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii przypomina nam jakie jest najważniejsze Przykazanie: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”.

Trwając w łasce wiary, starajmy się w naszym codziennym życiu ciągle otwierać się na Miłość wobec Boga i naszych bliźnich.

2. W środę 28 października w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Tadeusz Kiciński i ks. Szymon Kasprzak. Solenizanci odprawią mszę świętą o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. W piątek 30 października o godz. 16.45 zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych.

W sobotę 31.X. przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, godz. 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona w intencji wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i budowniczych naszej świątyni.

 

4. Za tydzień w niedzielę 1 listopada, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic żywego różańca.

 

5. Można składać, jak co roku, tzw. „wypominki” za zmarłych. Prosimy, aby tradycją lat ubiegłych odnotować na wypominkach nazwę ulic, abyśmy w poszczególne dni miesiąca listopada mogli zapraszać wiernych na nabożeństwa za zmarłych polecanych wypominkach.

 

6. Z racji pogorszenia się sytuacji związanej z epidemią od poniedziałku nasze Oratorium będzie nieczynne.

 

7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia szczególnie ks. Tadeuszowi i ks. Szymonowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Aleksandra Początek lat 96

Śp. Lech Nowak, lat 73Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła