loading...

Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka zapraszający do modlitwy za Ojczyznę oraz pielgrzymowania do diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Słupsku

Umiłowani Diecezjanie, 
W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcam Was do wytrwałej 
i ufnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie zarówno w osobistych, jak i wspólnotowych wołaniach do Pana. 
 

Drodzy Bracia i Siostry, zachęcam Was do włączenia się w modlitwę za Ojczyznę w każdy jedenasty dzień miesiąca. Apeluję także do wszystkich chorych oraz odprawiających pierwsze piątki miesiąca, aby ofiarowali swoje cierpienia i modlitwy jako nowennę w intencji Polski. Wraz ze wszystkimi biskupami naszej Metropolii Szczecińsko-Kamieńskej proszę duszpasterzy o włączanie do modlitwy powszechnej wezwań modlitewnych za naszą Ojczyznę – Polskę, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, od pierwszej niedzieli marca do listopada. 


Umiłowani Bracia i Siostry, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na jeszcze jedno ważne wydarzenie – zbliża się Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji, w Słupsku, istnieje sanktuarium poświęcone św. Józefowi. Z nieocenionych duchowych względów powinniśmy na nowo odkryć potężne działanie i orędownictwo Opiekuna Świętej Rodziny. 


Zapraszam wszystkich, aby w Uroczystość św. Józefa – 19 marca 2018 r. o godz. 18.00 – spotkać się w naszym diecezjalnym sanktuarium w Słupsku. Liczę szczególnie na obecność mieszkańców tego miasta i okolic, ale także na tych, którzy mają osobiste nabożeństwo do św. Józefa. 
W dniu uroczystości wraz ze zgromadzonymi w sanktuarium modląc się za naszą Ojczyznę zawierzę II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej temu potężnemu Orędownikowi. Chorych i tych, którzy z innych względów nie będą mogli przybyć do sanktuarium w Słupsku, proszę o duchowe łączenie się w modlitwie za naszą Ojczyznę i diecezję przez wstawiennictwo św. Józefa we wszystkich parafiach naszej diecezji. 
            
            Wasz Biskup, 


                    + Edward Dajczak 
                 Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski 
 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła