loading...

Ogłoszenia parafialne - XXIX niedziela zwykła 17.10.2021

Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka, zapraszający do podjęcia jubileuszowego dzieła koronowania Skrzatuskiej Piety miłością

Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie, 

W Skrzatuszu, u Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, podczas diecezjalnego odpustu, uroczyście rozpoczęliśmy świętowanie roku jubileuszowego 50-lecia naszej diecezji. Przeżywając ten rok na wzór jubileuszów biblijnych, chcemy uczynić go czasem ożywienia naszej wiary, większej modlitwy i miłości do drugiego człowieka. To zadanie jest tym ważniejsze, że żyjemy dziś w świecie kryzysu wiary i braku miłości bliźniego. Świętując jubileusz 50-lecia naszej diecezji, chciałbym wręczyć każdej i każdemu z Was folder, zapraszający do podjęcia inicjatyw duchowych, modlitewnych i konkretnych czynów miłości. Wypisane w folderze propozycje mogą być pomocą w podjęciu dzieła. Możemy jednak dołączyć własne, pamiętając o tym, że wielka miłość jest obecna również w naszych codziennych, małych sprawach. Tak było w życiu Jezusa: ta sama wielka miłość była obecna zarówno w podarowaniu chleba głodnym, jak i w Jego zbawczej ofierze na krzyżu. Naszą ożywioną wiarą i miłością chcemy ukoronować Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie. Widzialnym znakiem tego duchowego dzieła będą materialne korony, którymi ukoronowana zostanie Pieta na zakończenie roku jubileuszowego. Dlatego nawet najmniejszą ofiarę powinny poprzedzać modlitwa i czyny miłości zaproponowane, między innymi, w folderze, który dziś otrzymujecie. 

Wasz Biskup, + Edward Dajczak Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski 

  1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe, będziemy trwać na modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

  2. Jutro w  poniedziałek 18 października przypada doroczne Święto Pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu w szpitalu o godz. 16.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników służby zdrowia. 

  3. W czwartek 21 października o godz. 18.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.  Po mszy świętej wieczornej w czwartek w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie Diakoni Liturgicznej.

  4. W piątek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i mszę świętą wieczorną.

  5. Za tydzień w niedzielę 24 października Wspólnota Kościoła rozpoczyna tzw. tydzień misyjny, pragniemy naszymi modlitwami i ofiarami wesprzeć Papieskie Dzieła Misyjne. Dzieci z Koła Misyjnego, które działa przy Szkole Podstawowej nr 3 będą zbierały ofiarę do puszek na potrzeby misji. 

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.


 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła