loading...

ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII niedziela zwykła - niedziela papieska - 14.10.2018

W dzisiejszą niedzielę w całej naszej Ojczyźnie obchodzony jest XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych  i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z Kościoła, każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i okolicznościową naklejkę. Po mszach świętych można także nabyć okolicznościowe ciasteczko – papieskie kremówki, które rozprowadzała wspólnota NIKODEM.

 

 

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy także na wyjątkowy, niepowtarzalny: KONCERT PAPIESKI pt. "MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA"

Wykonanie: Julia Rosińska-Kopala i Grzegorz Kopala (małżeństwo), prowadzenie: Paweł Chustak.

 

 

  1. W czwartek przypada Święto św. Łukasza Ewangelisty.  Tego dnia w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona msza świętą o godz. 16.30 w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia, gdyż św. Łukasz  ich patronem.

 

 

  1. W przyszła niedzielę na mszy świętej o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci, przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.

 

 

  1. Za tydzień w niedzielę 21 października  Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II będzie świętowała dzień swojego Patrona. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły. Po mszy świętej odbędzie się okolicznościowa akademia ku czci św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

 

 

  1. Zapraszamy serdecznie młodzież, zarówno dziewczęta jak i chłopców, która lubi muzykę i śpiew do zaangażowania się w parafialny zespół młodzieżowy „Przymierze”. Oprócz osób śpiewających mile widziani będą również instrumentaliści. Zgłoszenia przyjmuje pan Damian po każdej Mszy św. lub s. Małgorzata po Mszy św. o godz.12.30. Siostra Małgorzata zaprasza również chętne dzieci do śpiewania w scholi dziecięcej.

 

 

  1. Nasz chór Parafialny „SOLI DEO”, który w tym roku obchodzić będzie 10 rocznicę istnienia,  zaprasza wszystkich, którzy chcą chwalić Boga śpiewem do udziału w próbach wokalnych. Odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 18.30 w sali muzycznej na plebani.

 

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne związane z budową naszego kościoła.

 

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia,  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz od swoich świętych Patronów.

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła