loading...

Ogłoszenia parafialne


 • Ogłoszenia parafialne - XXIX niedziela zwykła 17.10.2021

  Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka, zapraszający do podjęcia jubileuszowego dzieła koronowania Skrzatuskiej Piety miłością

  Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie, 

  W Skrzatuszu, u Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, podczas diecezjalnego odpustu, uroczyście rozpoczęliśmy świętowanie roku jubileuszowego 50-lecia naszej diecezji. Przeżywając ten rok na wzór jubileuszów biblijnych, chcemy uczynić go czasem ożywienia naszej wiary, większej modlitwy i miłości do drugiego człowieka. To zadanie jest tym ważniejsze, że żyjemy dziś w świecie kryzysu wiary i braku miłości bliźniego. Świętując jubileusz 50-lecia naszej diecezji, chciałbym wręczyć każdej i każdemu z Was folder, zapraszający do podjęcia inicjatyw duchowych, modlitewnych i konkretnych czynów miłości. Wypisane w folderze propozycje mogą być pomocą w podjęciu dzieła. Możemy jednak dołączyć własne, pamiętając o tym, że wielka miłość jest obecna również w naszych codziennych, małych sprawach. Tak było w życiu Jezusa: ta sama wielka miłość była obecna zarówno w podarowaniu chleba głodnym, jak i w Jego zbawczej ofierze na krzyżu. Naszą ożywioną wiarą i miłością chcemy ukoronować Jezusa i Maryję w Skrzatuskiej Piecie. Widzialnym znakiem tego duchowego dzieła będą materialne korony, którymi ukoronowana zostanie Pieta na zakończenie roku jubileuszowego. Dlatego nawet najmniejszą ofiarę powinny poprzedzać modlitwa i czyny miłości zaproponowane, między innymi, w folderze, który dziś otrzymujecie. 

  Wasz Biskup, + Edward Dajczak Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski 

  6 dni temu, 2021-10-18 104
 • Ogłoszenia parafialne - XXVII niedziela zwykła - niedziela papieska

  W całej naszej Ojczyźnie obchodzimy dzisiaj  XXI Dzień Papieski pod Hasłem: „LĘKAJCIE SIĘ”. Po mszach świętych można złożyć ofiarę do puszek jako wsparcie funduszu na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych  i ubogich rodzin. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

  ponad tydzień temu, 2021-10-11 178
 • Ogłoszenia parafialne XXVII niedziela zwykła 3.10.2021

  W miniony piątek rozpoczęliśmy miesiąc październik, który jest szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.45, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.00. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w tych nabożeństwach to zachęcamy do odmawiana modlitwy różańcowej w swoich rodzinach. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-03 194
 • Intencje żywego różańca na październik

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-01 100
 • Komunikat o nominacji bpa Włodarczyka

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-26 83
 • Ogłoszenia parafialne - XXVI niedziela zwykła 26.09.2021

  Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w odpuście diecezjalnym w Skrzatuszu. Niech opieka Matki Bożej Bolesnej towarzyszy nam na każdy dzień, a Jej wstawiennictwo wyprasza potrzebne łaski. Składamy także  serdeczne - Bóg zapłać! - Wspólnocie Salezjanów Współpracowników za posprzątanie naszej świątyni.

  ponad 2 tygodnie temu, 2021-09-26 234
 • Ogłoszenia parafialne XXIV niedziela zwykła 12.09.2021

  1. Przeżywamy dziś 24 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Razem z Psalmistą modlimy się słowami: „W krainie życia będę widział Boga”, dziękujmy Bogu, za każdy dzień naszego życia, bo idąc drogą wiary, kroczymy do szczęścia wiecznego.

  13 września 409
 • Ogłoszenia parafialne XXIII niedziela zwykła 5.09.2021

  Rada Osiedla Staszyce w Pile zaprasza wszystkich mieszkańców osiedla do udziału w dzisiejszych wyborach nowej Rady V kadencji. Wybory są przeprowadzane  w budynku SP nr 3 przy ul. Brzozowej 4 w godzinach od 8.00 do 16.00. Jest bardzo ważną sprawą, aby mieszkańcy Osiedla mieli możliwość posiadania swoich przedstawicieli podczas planowania i decydowania o sprawach dotyczących naszej dzielnicy.

  06 września 236
 • Ogłoszenia parafialne - 29.08.2021

  We wtorek  31 sierpnia przypada co miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci świętego Patrona, a o 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców naszego salezjańskiego dzieła.

  31 sierpnia 252
 • Ogłoszenia parafialne - 1.07.2021

  Wspólnota Kościoła celebruje dzisiaj liturgię 18 niedzieli zwykłej w ciągu roku. We wspólnocie Ludu Bożego śpiewaliśmy Psalm 78: „Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył”. W każdą niedzielę świętujemy nasz dar nieśmiertelności, poprzez wyznanie wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa, czy karmisz swoją duszę tym Darem z Nieba?

  01 sierpnia 354
 • Ogłoszenia parafialne 25.07.2021

  Wspólnota Kościoła celebruje dzisiaj liturgię 17 niedzieli zwykłej w ciągu roku. We wspólnocie Ludu Bożego śpiewaliśmy Psalm 145: „Otwierasz rękę, karmisz nas do syta”. Chrystus pozostał z nami w Eucharystii i pragnie, abyśmy się z Nim jednoczyli poprzez dar przyjmowanej Komunii Świętej. Czy Twoje serce jest otwarte na te Boże dary ?

  25 lipca 323
 • Ogłoszenia parafialne - 18.07.2021

  Wspólnota Kościoła celebruje dzisiaj liturgię 16 niedzielę zwykłą w ciągu roku. We wspólnocie Ludu Bożego śpiewamy Psalm 23: Pan mym pasterzem nie brak mi niczego, każda niedziela jest szczególnym czasem kiedy Bóg chce pokrzepić nasze życie duchowe, jesteśmy tutaj, aby korzystać z darów Bożej Łaski, czy naprawdę z Niej korzystamy?

  18 lipca 331
 • Ogłoszenia parafialne 11.07.2021

  Wspólnota Kościoła celebruje dzisiaj liturgię 15 niedzieli zwykłej w ciągu roku. We wspólnocie Ludu Bożego śpiewamy Psalm 85: Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie. Jesteśmy zaproszeni od głoszenia żywej wiary, która wszystko znosi, w wszystkim pokłada nadzieję i wszystko przetrzyma, dbali o duchowe owoce naszego codziennego życia.

  18 lipca 171
 • Ogłoszenia parafialne - XIV niedziela zwykła 4.07.2021

  1. Kościół celebruje dzisiaj XIV niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa modliliśmy się Psalmem 123: „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy”, niech łaska Ducha Świętego daje nam rozeznanie naszej codziennej drogi życia.


  04 lipca 327
 • Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła 20.06.2021

  Podajemy do wiadomości naszych Parafian, iż ks. Biskup Edward Dajczak na mocy zarządzenia Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dniem 19 czerwca odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. 

  20 czerwca 508
 • Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła 13.06.2021

  Z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na procesję Fatimską i modlitwę różańcową o godz. 20.00. Rozpoczęcie procesji przy Domu Zakonnym Sióstr Salezjanek ul. Piękna 14. 

  13 czerwca 426
 • Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021

  Kościół celebruje dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, niech to rozważanie Tajemnicy Boga Wszechmogącego będzie oddaniem chwały Bogu Stwórcy, Synowi Zbawicielowi i Duchowi Świętemu, który nieustannie prowadzi Wspólnotę Kościoła.

  30 maja 678
 • Ogłoszenia parafialne - zesłanie Ducha Świętego 23.05.2021

  W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zebrani jako Żywy Kościół naszego Pana, otwierajmy nasze serca na Moc działania Ducha Świętego: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.

  23 maja 455
 • ogłoszenia parafialne - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

  Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Chrystus Pan po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy tych naszych braci i siostry, którzy nie skorzystali jeszcze ze spowiedzi wielkanocnej do odważnego otwarcia swego serca na Boże Miłosierdzie.

  16 maja 411
 • Ogłoszenia parafialne - V niedziela wielkanocna 2.05.2021

  Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który jest szczególnie poświęcony Maryi naszej Matce i Królowej. Każdego dnia w tym miesiącu zapraszamy na nabożeństwa majowe o godzinie 17.30 a o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski. Na zakończenie modlitwy apelowej będzie możliwość przyjmowania Komunii Świętej poza mszą świętą. 

  02 maja 594
 • Ogłoszenia parafialne - 4. niedziela wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

  Spotykamy się w radosnym czasie  wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prośmy w swoich modlitwach  o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. 

  25 kwietnia 426
 • ogłoszenia parafialne - 3. Niedziela Wielkanocna (Biblijna)

  Świętujemy dzisiaj III niedzielę Wielkanocną. Rozpoczyna ona Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Postarajmy się w tym tygodniu może w sposób szczególny sięgnąć po Księgę Pisma Świętego, niech to Słowo skierowane do nas umacnia naszą wiarę w Zmartwychwstanie Pana.

  18 kwietnia 412
 • ogłoszenia parafialne - Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

  Dzisiaj Kościół w drugą niedzielę Wielkanocy, kończącą oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, świętuje niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Dzienniczku św. siostry Faustyny czytamy:

  Pan Jezus, mówi: Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki (Dz. 965).

  11 kwietnia 465
 • Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 4.04.2021

   

  Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

   

  Śmierć została pokonana, grzechy zgładzone, brama do nieba dzięki Jezusowi została otwarta! Radujmy się i zanieśmy wszystkim wieść, że Bóg jest bogaty w Miłosierdzie!

  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

  Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy. 

  05 kwietnia 389
 • Ogłoszenia parafialne - Niedziela Męki Pańskiej 28.03.2021

  1. Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina wspólnocie Kościoła o mesjańskim wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią zapraszamy  naszych wiernych, aby w tych dniach korzystali ze zdroju łask duchowych, który płynie z mocy przystępowania do sakramentów świętych.

  28 marca 638
 • Ogłoszenia parafialne - V niedziela Wielkiego postu 21.03.2021

  1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po mszach świętych w zakrystii można nabyć świece wielkanocne - paschaliki.

  21 marca 461
 • Ogłoszenia parafialne - IV niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

  W dzisiejszą IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. Andrzej Finc salezjanin, wraz  z ekipą modlitewno-muzyczną. Nauki dla dorosłych od poniedziałku do środy na mszach świętych o godz. 10.00, i 18.00 / w środę o godz. 10.00 msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych/, natomiast dzieci i młodzież naszej Parafii zapraszamy na godz. 16.45. W te dni Oratorium będzie nieczynne. W czasie trwania rekolekcji od poniedziałku do środy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 14.30 do 16.30, o godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

  14 marca 468
 • Ogłoszenia duszpasterskie - III niedziela wielkiego postu 7.03.2021

  1. Gościmy dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Mariusza Chamarczuka i kleryków z naszego Salezjańskiego Seminarium w Lądzie nad Wartą. Ks. Mariusz wygłasza kazania a klerycy zbierają ofiarę do puszek na potrzeby utrzymania naszego Salezjańskiego Seminarium. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

  07 marca 447
 • Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

  Dzisiaj w II niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.15  na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. 

  28 lutego 451
 • Ogłoszenia parafialne - I niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

  W środę popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy z całym Kościołem:  „Drogi Twe Panie, to łaska i wierność”. Nie poddawajmy się zniechęceniu, otwierajmy się na działanie Bożej Łaski, poprzez: post, modlitwę i jałmużnę nabierajmy Mocy Ducha i  nie ulegajmy pokusom na naszych pustyniach życia.

  20 lutego 436


 • Msze św.

  Niedziela i święta
  W tygodniu
  7 : 30
  9 : 30
  11: 00
  suma
  12:30
  dla dzieci
  7 : 00
   
  18 : 00
   
  czytaj więcej...

  Wspólnoty parafii

  Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Świętego Jana Bosko w Pile

  ul. Libieta 3

  64-920 Piła

  tel: 067-2130642

  E-mail: presnal@wp.pl

  numer konta bankowego

  87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

  na budowę kościoła