loading...

Ogłoszenia parafialne - 2. niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018

 1. Wielu z nas pragnie stać się kimś innym; stosuje specjalne diety i ćwiczenia, by mieć taką sylwetkę jak ten sławny piłkarz, kupujemy  coraz to lepsze kremy, by mieć cerę tak nieskazitelną, jak ta najpiękniejsza aktorka… wszystko po to, by nie pokazać kim się jest na prawdę. Wciąż udajemy kogoś innego, wciąż jesteśmy niezadowoleni, że nasze życie nie jest takie idealne, że nam się nie udało. Bóg dostrzegł te zabiegi człowieka, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę.
  Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku. Jałmużnę po to, byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca. Post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.15 na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zwyczajem lat ubiegłych zbierane ofiary na tacę podczas nabożeństwa będą przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

 

 1. W środę 28 lutego przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo ku Jego czci, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie ks. Bosko. Msza święta wieczorna w ten dzień będzie sprawowana w intencji wszystkich duchowych i materialnych dobrodziejów naszego salezjańskiego dzieła.

 

 1. W czwartek 1 marca przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia zapraszamy o godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu i na mszę świętą o godz. 18.00 sprawowaną w intencji  ministrantów i ich rodziców.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca 2 marca kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Od godz. 16.20 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i wszystkich chętnych, a o godz. 16.40 zostanie odprawiona msza święta dla dzieci wraz z nabożeństwem drogi krzyżowej. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.15 zostanie odprawiona msza święta dla młodzieży.

 

 1.  Sobotę 3 marca o godz. 12.00 w nowym kościele odbędzie się spotkanie rozpoczynające cykl przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie są zaproszeni uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej i klasy II gimnazjum.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 4 marca, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic.

 

 1. W dniu  28 lutego 2018 roku w naszym mieście i regionie rozpoczynamy VI Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na koncert „Barwy Wolności” w wykonaniu Lecha Makowieckiego. Odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile przy pl. Stasica. Autorskie przedsięwzięcie naszego gościa, przygotowane zostało z myślą o świętowaniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Opisuje on wiele pokoleń naszych rodaków, którzy w minionym stuleciu upominali się o wolność. Czeka nas zatem prawdziwa patriotyczna uczta i zapewne wiele wzruszeń. Bilety drogą internetową można już nabywać na stronie internetowej RCK oraz w kasach w dniu koncertu, także po dzisiejszej Mszy św. młodzież rozprowadza bilety, książki o Żołnierzach Wyklętych i cegiełki na pomnik INKI w Pile.

Natomiast w sobotę 3 marca zapraszamy na Msze św. W intencji ojczyzny i naszych bohaterów, która zostanie odprawiona w kościele św. Rodziny. Po jej zakończeniu ulicami przejdzie Pilski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod mural im poświęcony. Serdecznie zapraszamy.

 1. Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt. Trzy nawrócenia, prowadzone przez O. Romana Bieleckiego OP w dniach 4 – 7.03.2018 r. codziennie o g. 19.00.
 2. W niedzielę 4 marca o g. 10.30 w Parafii św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. w intencji byłych i obecnych mieszkańców naszego miasta z okazji 505 rocznicy nadania praw miejskich, z udziałem władz samorządowych, serdecznie zapraszamy.

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła