loading...

Ogłoszenia parafialne - II niedziela po Bożym Narodzeniu 05.01.2020

  1. W dniu dzisiejszym, w pierwszą niedzielę Nowego Roku – zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 15.00. Przed tą mszą Świętą o  godz. 14.45 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po tej mszy świętej zapraszamy na wspólne świąteczno-noworoczne spotkanie z poczęstunkiem i koncertem kolęd kapeli góralskiej. Spotkanie odbędzie się w Szkole Salezjańskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian oraz wszystkie wspólnoty i grupy działające w naszym Salezjańskim dziele na to wydarzenie.

 

  1. Jutro 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, msze święte w naszej świątyni będą odprawiane według rozkładu mszy świętych niedzielnych.

Tego dnia w naszym mieście po raz czwarty wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się o 14.45 na Pl. Zwycięstwa przy Figurze św. Jana Pawła II, następnie po błogosławieństwie wszystkich uczestników przez Ks. Proboszczów wszystkich pilskich parafii, wyruszy Orszak ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 Lutego na Pl. Staszica, gdzie po przywitaniu Św. Rodziny z Dzieciątkiem Jezus, odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu góralskiego Ondraszki oraz zespołu EXODUS 15. Jest to wspólne przedsięwzięcie pilskich parafii i władz miasta. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz kulturalny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic a zwłaszcza dla dzieci. Nasza Parafia przebiera się w stroje koloru czerwonego. Zachęcamy także rodziców, by przebrali się w barwne stroje i swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Na Pl. Zwycięstwa w kilku miejscach będą też rozdawane okolicznościowe korony. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Rozpoczęła się w naszej Parafii wizyta duszpasterska. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, natomiast  w sobotę od godz. 15.00. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną.

 

7.01. – wtorek

Miedziana, Cynowa, Masztowa, Chodzieska, Leśna i Krótka

8.01.  – środa

Wysoka, Brzechwy, Limanowskiego

9.01. – czwartek

Czarnkowska, Srebrna, Spiżowa i Platynowa

10.01.  – piątek

Ludwisarska, Obornicka, Ujska, i Słoneczna.

11.01. – sobota

Motylewska blok nr 9, Motylewska domy, Rzemieślnicza.

 

 

 

  1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

  1. W przyszłą niedzielę 12 stycznia Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele.
  2. Parafia Świętej Rodziny i Regionalne Centrum Kultury zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, który odbędzie się w kościele Świętej Rodziny w sobotę (11 stycznia) o godz. 19.00. Bilety–cegiełki w cenie 10 złotych do nabycia w RCK i w kancelarii parafii Świętej Rodziny.
  3. Parafia Świętej Rodziny zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 8-15 lutego 2020 roku. Więcej informacji  kancelarii parafii Świętej Rodziny.

 

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

  1. Pragniemy prosić nasza Wspólnotę Parafialną o dar modlitwy za naszego zmarłego współbrata ks. Stanisława Jankowiaka, który odszedł do wieczności w nocy 3 stycznia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 7 stycznia: o godz. 10.30 różaniec, o 11.00 Msza Święta i odprowadzenie do mogiły salezjańskiej na cmentarzu komunalnym.

 

 

 

W miniony tygodniu odeszli do wieczności:

Śp. Piotr Nieruszewski lat 51

Śp. Barbara Łakomecka lat 72

Śp. Krystyna Szelka lat 72

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła