loading...

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

Dzisiaj Kościół w drugą niedzielę Wielkanocy, kończącą oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego,  świętuje niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Dzienniczku św. siostry Faustyny czytamy:
Pan Jezus, mówiąc: Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję  im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeżeli  nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki (Dz. 965).

 

  1. W dniu dzisiejszym nasza wspólnota Parafialna podejmuje dwie inicjatywy: „Bieg Miłosierdzia” do Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu i nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Czcicieli Miłosierdzia na wspólną modlitwę. Na rozpoczęcie nabożeństwa swoje świadectwo życia wypowie Pan Henryk Krzosek, autor książki: „Bóg znalazł mnie na ulicy”, historia bezdomnego alkoholika, którego dotknęła Łaska Miłosierdzia Bożego.

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest patronalnych świętem Caritas i rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowanie na ręce Pani Doroty Pytlarz wszystkim osobom pracującym w Caritas Parafialnym za trud, poświęcenie, ofiarowanie swojego czasu osobom potrzebującym pomocy. Bóg zapłać. W Tygodniu Miłosierdzia od poniedziałku do soboty zapraszamy wszystkich wiernych na wspólną modlitwę Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w  naszym Kościele o godz. 15.00.

 

  1. W poniedziałek 29 kwietnia zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup i wspólnot Parafialnych na spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w sali konferencyjnej w Domu Zakonnym.

 

  1. Zapraszamy dzieci z klasy III, które przygotowują się do Rodzinnej Uroczystości Komunijnej na próby, które odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.

 

  1. We wtorek 30 kwietnia przypada ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko o godzinie 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku Jego czci. Msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji wszystkich duchowych i materialnych Dobrodziejów naszego Salezjańskiego Dzieła. Po mszy świętej ucałujemy relikwie św. Jana Bosko. Tego dnia Obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Diecezji.

 

  1. W najbliższą środę - 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie o godzinie 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej, a o godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski. Zachęcamy wszystkie nasze grupy Parafialne do animacji modlitewnych Apeli Jasnogórskich.

 

  1. Brat Tomasz zaprasza w dniu  1 maja, wszystkich sympatyków jazdy na rowerach, na pielgrzymkę rowerową do Górki Klasztornej. Wyjazd o godzinie 7:00 spod kościoła p.w. św. Jana Bosko w Pile. W Górce Klasztornej zostanie odprawiona w intencji rowerzystów msza o godzinie 11:00. Po mszy świętej będzie wspólna majówka i grillowanie.
  2. W piątek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według rozkładu niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W uroczystość NMP Królowej Polski zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Piły w Kościele św. Rodziny o godz. 9.30.
  3. Pragniemy od soboty 4 maja rozpocząć kolejne nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca. Msza  święta w intencji wynagradzania Niepokalanemu sercu Maryi będzie odprawiana w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00. Zapraszamy do zabrania okolicznościowych folderów, w których jest wyjaśniona istota tych nabożeństw.

Matka Boża w Objawieniu siostry Łucji oznajmiła całemu światu:
“Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

  1. Za tydzień w niedzielę 5 maja przypada pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 10.30 konferencja dla Żywego Różańca i msza święta w intencji Członków Rodziny Różańcowej.

W miniony tygodniu odeszli do  wieczności:

Śp. Andrzej Jagiełka, lat 71,     śp. Urszula Kowalewska lat 91,    śp. Stanisław Sawicki, lat 73,   śp. Ilona Błachnio lat 45.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła