loading...

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Zmartwychwstania 21.04.2019

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

 

Śmierć została pokonana, grzechy zgładzone, brama do nieba dzięki Jezusowi została otwarta! Radujmy się i zanieśmy wszystkim wieść, że Bóg jest bogaty w Miłosierdzie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

Salezjanie ze Wspólnoty św. Jana Bosko

 

  1. Zmartwychwstanie Pańskie jest największą Uroczystością świętowania naszej wiary. Misterium Paschalne to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego, niech Zmartwychwstały Pan daje każdemu z nas nowe natchnienia Ducha Świętego, abyśmy każdego dnia stawali się jego świadkami.

Kierujemy słowa podziękowania naszym drogim Parafianom, dziękujemy za złożone życzenia świąteczne i wszelkie wyrazy życzliwości i serdeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy Salezjanom współpracownikom, którzy przygotowywali ołtarz wystawienia (ciemnicę) i wspólnocie Nikodem, która przygotowała Grób Pański i prowadziła z ks. Szymonem całonocne czuwanie. Składam także serdeczne Bóg zapłać Pani Barbarze i Arkowi za oświetlenie Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim ministrantom, którym przewodził ks. Tomasz opiekun LSO, za przygotowaną liturgię w tych dniach. Serca dziękujemy naszemu Chórowi, zespołowi muzycznemu oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny, panu Organiście Damianowi i Marcinowi /naszemu trębaczowi/. Dziękujemy s. Marii i Salezjanom Współpracownikom za przygotowanie dekoracji ołtarza. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy oddali swój czas, pracę i serce dla upiększenia tych świętych wydarzeń misterium paschalnego.

 

  1. II Dzień Świąt Wielkanocnych 22 kwietnia, Wielkanocy Poniedziałek, rozkład Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i na KUL.

 

  1. Trwamy w Nowennie do Uroczystości Bożego Miłosierdzia. Kolejny dni Nowenny będziemy odprawiać podczas wieczornej mszy świętej.

 

  1. W piątek o godz. 16.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona msza święta w intencji maturzystów i ich rodziców z racji  zakończenia roku szkolnego.

 

  1. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 i w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri". Przedstawią nam możliwość włączenia się do programu pomocy dla dzieci Afryki "Adopcja Serca". Po Mszy św. będą także zbierać ofiary na wsparcie dla misyjnych ośrodków dożywiania dla zagłodzonych dzieci i inne projekty pomocy na rzecz najbiedniejszych z biednych, realizowane we współpracy z polskimi misjonarzami. Przyjmijmy ich z otwartym sercem, pamiętając o słowach Pana Jezusa: "Kto by przyjął jedno takie dziecko w imię Moje, Mnie przyjmuje".
  2. Również w sobotę o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie wyremontowanej salki w Oratorium i rozpoczną się zapisy na półkolonie letnie. Zapraszamy serdecznie!

 

 

W miniony tygodniu odeszli do  wieczności:

Śp. Barbara Dzikowska, lat 91

Sp. Przemysław Gołembka, lat 51.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła