loading...

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Świętej Rodziny 31.12.2017

W dzisiejszą niedzielę – kiedy obchodzimy Uroczystość Świętej Rodziny – pragniemy podziękować Panu Bogu za przeżyty rok. Jednocześnie w ten dzień zawierzamy nasze rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Na zakończenie mszy świętej pragniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu złożyć nasze dziękczynienie i zawierzenie. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy  nam przez cały następny 2018 rok.

 

  1. Jutro Kościół świętuje Uroczystość Bożej Rodzicielki rozpoczynając nowy Rok Pański 2018. Msze święte w naszej Parafii według rozkładu mszy świętych niedzielnych. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o pokój na świecie. Papież Franciszek skierował specjalne orędzie na Światowy Dzień Modlitw o pokój. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie o pokój w krajach, gdzie trwają konflikty zbrojne, niech ten pokój zapanuje w naszych rodzinach i w naszych sercach.

 

  1. Od wtorku 2 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną.

 

  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

 

  1. Kino Helios serdecznie zaprasza w czwartek 4 stycznia na godz. 19.15 na film pt. „SPRAWA CHYSTUSA, koszt 13 zł, na hasło: „Nazaret”

 

 

  1. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Nowonarodzony Chrystus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze święte w nowym kościele według rozkładu mszy niedzielnych. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich mszach świętych. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na potrzeby misji.

 

  1. W Uroczystość Trzech Króli w naszym mieście po raz drugi wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na PL. Zwycięstwa a następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 lutego na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu kapeli góralskiej Ondraszki oraz zespołu Siewcy Lednicy.  Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Dlatego dziś serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w ponad 600 różnych miastach w Polsce i na całym świeci - świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Poszczególne Parafie przekażą swoim wiernym kolorowe korony, by przybrani w ten sposób mogli jeszcze bardziej zintegrować się z Orszakiem Trzech Króli.

 

  1. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile uprzejmie informuje o koncertach kolęd i pastorałek, na które serdecznie zaprasza. Wspólne śpiewanie połączone będzie ze zbiórką funduszy na budowę pilskiego Hospicjum. Pierwszy Koncert odbędzie isę w Kościele Ewangelickim przy ul. Wincentego Pola  w sobotę 6 stycznia o godz. 18.00, a drugi koncert w Parafii św. Antoniego w niedzielę 7 stycznia o godz. 17.00. Szczegółowy plan zamieszczony jest na okolicznościowym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

 

W minionym tygodniu odszeły do wieczności

śp. Maria Mielcarek , lat 65,zam. ul. Sienkiewicza

śp. Cecylia Latzke, lat 89, zam. ul. Chodzieska

 

Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła