loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021

Kościół celebruje dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, niech to rozważanie Tajemnicy Boga Wszechmogącego będzie oddaniem chwały Bogu Stwórcy, Synowi Zbawicielowi i Duchowi Świętemu, który nieustannie prowadzi Wspólnotę Kościoła.

 

  1. W poniedziałek zakończenie nabożeństwo majowych i Apeli Jasnogórskich. Bardzo dziękujemy wszystkim Wspólnotom i osobom, które animowały wieczorną modlitwę i zaangażowały się przygotowywanie rozważań. W intencji wszystkich wspólnot działających w naszym dziele salezjańskim 31 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta. Tego dnia po mszy świętej wieczornej o godz. 18.45 odbędzie się w sali konferencyjnej w Domu Zakonnym spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego.

  2. We wtorek rozpoczniemy nowy miesiąc – czerwiec – który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe, będą odprawiane  na zakończenie mszy świętej. We wtorek 1 czerwca o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych i msza święta zbiorowa w ich intencji.

  3. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Msze święte w naszym kościele według rozkładu mszy niedzielnych.

Po mszy świętej o godz. 12.30 zapraszamy Wiernych do oddania Czci i Chwały Jezusowi Chrystusowi w poszczególnych miejscach naszej Parafii. 

Godz. 13.30 - Osiedla Zamenhofa /w środku osiedla/

Godz. 13.45 – ul. Rogozińska /na Placu przy sklepie ABC/

Godz. 14.00 – ul. Motylewska /przy tzw. bloku Medyku/

Godz. 14.20 – Plac przy ul. Kościuszki i Kolejowej

Godz. 14.40 – Osiedle tzw. Dołków ul. Piękna i Dolna /przy sklepie

Godz. 15.00 – ul. Wiosny Ludów /przy sklepie „Trójka”/

Zachęcamy naszych Parafian do udekorowania domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary, gdyż jak to śpiewamy w jednej z pieśni „zagrody naszej wiedzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”. Przez oktawę Bożego Ciała  nabożeństwa czerwcowe będzie odprawiane na zakończenie mszy świętej wieczornej wraz z procesją wokół świątyni.

 

Tego dnia po procesji Bożego Ciała od godziny 15.30 rozpoczniemy wspólnotowe spotkanie w ramach naszego festynu dziękczynienia za obecność Boga pośród nas.  Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie.

  1. W tym tygodniu  4 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych z naszych rodzin. Tego dnia okazja do sakramentu spowiedzi podczas mszy świętych  godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi pierwszo-piątkowej szczególnie zapraszamy dzieci komunijne. Okazja do spowiedzi od godziny 17.30.

  2. W najbliższą sobotę 5 czerwca zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo I sobót miesiąca: o godz. 8.00 msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po mszy świętej modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

  3. W przyszłą niedzielę  6 czerwca, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.

  4. W dniach 21 – 30 czerwca z okazji 40 lat Objawień Maryjnych organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Informacje szczegółowe są zamieszczone na okolicznościowym plakacie. Zachęcamy do udziału.

  5. W dniach 4-5 czerwca w kościele p.w. Ducha Świętego w Koszalinie odbędzie się Forum Charyzmatyczne - Uwielbiam Go. #zacznijodnowaprzyjdz. Chcemy zacząć od nowa i dlatego chcemy głosić kerygmat i rozpalać i budzić wiarę na nowo. Pomogą nam w tym Bp Edward Dajczak, Bp Krzystof Włodarczyk i Pan Marcin Zieliński. Plan Forum jest widoczny na załączonych ulotkach i w imieniu organizatorów bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy z Koszalina i z całej diecezji. Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła