loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Wspólnotom i Grupom Parafialnym za zorganizowanie i prowadzenie Parafialnego Festynu, który odbył się w minioną niedzielę. Niech to Wspólne świętowanie przyczyni się do budowania jedności braterskiej w naszej wspólnocie Parafialnej i w społeczności lokalnej naszego Osiedla Staszyce. Z serca też składamy serdeczne Bóg zapłać za upieczone ciasta na wspólną agapę.

 

  1. Gościmy dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej ks. Biskupa Krzysztofa,  który przeprowadza wizytację kanoniczną naszej Parafii. O godz. 11.00 nastąpi oficjalne przywitanie Ks. Biskupa, o 16.00 spotkanie z wszystkimi przedstawicielami Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, a na mszy świętej o godz. 18.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii oraz poświęci Krzyż, który został w ostatnich dniach umieszczony w prezbiterium w naszej świątyni.

 

  1. Dzisiaj w Parafii św. Rafała Kalinowskiego  na Zielonej Dolinie od godz. 13.30 rozpocznie się Festyn Parafialno-Rodzinny, w planie liczne konkursy, atrakcje, a dochód przeznaczony jest na wsparcie budowy tamtejszego kościoła. W imieniu ks. Proboszcza serdecznie zapraszamy.

 

  1. W czwartek 13 czerwca o godz. 18.00 - zapraszamy wszystkich Parafian na mszę świętą wotywną o Duchu Świętym. Podczas tej mszy świętej będą polecane Panu Bogu wszystkie sprawy związane z trwającym II Synodem naszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Z racji 13 dnia miesiąca o godz. 20.00 zapraszamy na Procesję Fatimską, gromadzimy się przy ul. Pięknej przy figurze przed Domem Sióstr Salezjanek.

 

 

  1. W czwartek 13 czerwca przypada także wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Ojcowie Kapucyni serdecznie zapraszają na mszę świętą odpustową  o godz. 18.30. Po mszy świętej odbędzie się Procesja z Figurą św. Michała Archanioła do kościoła p.w. św. Stanisława Kostki.

 

  1. W przyszłą sobotę 15 czerwca o godz. 14.00 przy bloku tzw. „Medyku”, przy ul. Motylewskiej nr 9 Rada Osiedla zaprasza na Festyn Osiedlowy na Staszycach.

 

  1. W przyszłą niedzielę 16 czerwca w naszym mieście odbędzie się MARSZ DLA ŻYCIA . Rozpocznie się on mszą świętą o godz. 11.30 w Kościele p.w. św. Antoniego.  Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, które chcą podziękować Panu Bogu za dar życia swoich dzieci. 

 

  1. W dniach od 14 do 16 czerwca odbędzie się kolejna edycja weekendowego kursu przedmałżeńskiego w Pile, zapraszamy pary narzeczonych, którzy pragną zawrzeć w przyszłości sakrament małżeństwa do udziału w tym kursie.

 

  1. Za tydzień będzie zbierana ofiara do puszek na kształcenie w Diecezji i na KUL.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na realizację dalszych inwestycji w naszym kościele.

 

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne grupy 7. – 13 czerwca (czwartek), godzina 19:00, salka w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe, zapisy w zakrystii (możliwość złożenia intencji, które zaniesiemy oraz ofiary za otrzymane materiały i na cele organizacyjne pielgrzymki).

 

W miniony tygodniu odeszła  do wieczności:

Śp. Krystyna Dominowska, lat 92

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła