loading...

Ogłoszenia parafialne - XIX niedziela zwykła 12.08.2017

W poniedziałek  13 sierpnia zapraszamy wszystkich wiernych na kolejną procesję Fatimską. Rozpoczęcie Procesji o godz. 20.00 przy ul. Rogozińskiej, gromadzimy się przy budynku Poczty Polskiej.

 

  1. W najbliższą środę 15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. Tego dnia msze święte będą odprawianie według rozkładu mszy niedzielnych. Zachęcamy naszych Parafian, aby na liturgię przynieść bukiety ziół, kwiatów, warzyw, zostaną one pobłogosławione. Sam gest błogosławieństwa plonów i owoców ziemi jest okazją, aby podziękować Bogu Stwórcy za Jego dary.

 

  1. W najbliższą Uroczystość Maryjną tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „CUD nad WISŁĄ z 1920 roku. Polecajmy losy naszego Narodu Królowej Polski.

 

  1. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski wraz z Dowódcą Garnizonu Piła i Proboszczem Parafii Wojskwo-Cywilnej p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pile zaprasza na II Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego. Piknik odbędzie się w dniu 15 sierpnia na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile w godz. 12.00 – 18.00. O godz. 12.00 zostanie odprawiona msza święta polowa w intencji żołnierzy Wojska Polskiego. Po mszy świętej liczne atrakcje dla mieszkańców: pokaz musztry wojskowej, pokaz sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego, strzelnica paintball, bezpłatne atrakcje dla dzieci i rodzin, poczęstunek grochówką i ciastem. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W środę 15 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17.30, natomiast o 21.00 w to największe Święto Maryjne zapraszamy na Apel Jasnogórski.

 

  1. Parafia Salezjańska w Czaplinku zaprasza na koncert Wieczoru Uwielbienia. Odbędzie się on w Amfiteatrze Miejskim w Czaplinku w sobotę 18 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, na rzecz kontynuowania dalszych prac związanych z inwestycjami w naszej parafialnej świątyni.  Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. W środę 22 sierpnia zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji uzdrowienia, którą będzie sprawować ks. Maciej Sarbinowski SDB. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z s. Anną Nobili z Włoch, która była striptizerką i tancerką w nocnych klubach. Dziś jest siostrą zakonną i wychwala Boga tańcem. Dziś 48-letnia siostra tancerka nazywa siebie „baletnicą Pana Boga”. Przybędzie do nas wraz z zespołem tanecznym i będzie modlić się szczególnie o czystość dla naszego życia.

„Tamte noce były ciemne, wypełnione złem, seksem i narkotykami” – powiedziała o swoim poprzednim życiu w wywiadzie udzielonym gazecie „La Repubblica”. Swoje doświadczenie w Asyżu – gdzie przeżywał swoje nawrócenie - przyrównała do nawrócenia św. Pawła w drodze do Damaszku. Jak wyznała, u grobu św. Franciszka doświadczyła Bożej obecności. „Szefowi oznajmiłam, że znalazłam nowy, najczystszy skarb – Boga” – mówiła o swoim zerwaniu z dotychczasową pracą. „Moje życie się zmieniło, odrodziłam się na nowo. Nigdy nie zrezygnowałam z tańca, lecz teraz tańczę dla Boga” – oznajmiła.

Więcej o historii s. Anny Nobili można posłuchać m.in. na youtube wpisując hasło: „Z dyskotek i nocnych klubów do klasztoru”

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.

 

W minionym tygodniu odszli do wieczności

śp. Piotr Kozieja,lat 76

śp. Roman Milczewski, lat 58

śp. Tadeusz Nogalski, lat 88

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła