loading...

Ogłoszenia parafialne - XX niedziela zwykła 19.08.2018

W środę 22 sierpnia zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji uzdrowienia, którą będzie sprawować ks. Maciej Sarbinowski SDB. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z s. Anną Nobili z Włoch, która była striptizerką i tancerką w nocnych klubach. Dziś jest siostrą zakonną i wychwala Boga tańcem. Dziś 48-letnia siostra tancerka nazywa siebie „tancerką Pana Boga”. Przybędzie do nas wraz z zespołem tanecznym i będzie modlić się szczególnie o czystość dla naszego życia. 

Wspólnota Kościoła w dzisiejszą XX niedzielę zwykłą w ciągu roku wychwalała Pana słowami Psalmu 34 : „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry”. Drogi bracie i siostro, czy naprawdę doświadczasz tej szczególnej Łaski Pana? Czy zapraszasz go do swojego serca i codziennego życia? Nie lękaj się On jest Pokarmem naszych dusz, zapraszaj Go nieustannie.


Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- w poniedziałek: św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
- we wtorek: wspomnienie św. Piusa X, papieża
- we środę: wspomnienie NMP Królowej
- w piątek:  święto św. Bartłomieja Apostoła
- w Niedzielę : uroczystość NMP Częstochowskiej.


We wtorek 21 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00


W piątek 24 sierpnia w wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,
odprawimy nabożeństwo ku czci Wspomożycielki Wiernych oraz o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta za wszystkich dobrodziejów i budowniczych naszej świątyni. 

W dniu 25 sierpnia br. (sobota) Rada Osiedla Staszyce organizuje  IX Pilski Bieg Przełajowy oraz III Staszyce Nordic Walking, których trasa przebiegać będzie ulicami naszego osiedla. W związku z Biegiem na terenie Osiedla wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu pojazdów w godz. od 11:00 do 13:30. Zachęcamy również do uczestnictwa w biegu lub do dopingowania sportowców na trasie.

W przyszła niedzielę 26 sierpnia w Uroczystość NMP Częstochowskiej zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu  swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta jubileuszowa.

Drodzy Parafianie we wtorek 28 sierpnia w naszej Parafii odbędzie się Konferencja Rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Prosimy serdecznie naszych Parafian o pomoc w podjęciu przybyłych gości. Będziemy wdzięczni za przyniesienie upieczonego ciasta w poniedziałek 27 sierpnia w godzinach popołudniowych. 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.


W minionym tygodniu odszedł  do wieczności 
śp. Bogdan Schyck,  lat 71

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła