loading...

Ogłoszenia parafialne - XXIX niedziela zwykła 21.10.2018

Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II obchodzi  dzisiaj dzień swojego Patrona. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły. Po mszy świętej odbędzie się okolicznościowa akademia ku czci św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.


W poniedziałek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i mszę świętą wieczorną.


W czwartek 25 października w naszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej obchodzić będziemy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Zapraszamy tego dnia na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.


W piątek 26 października przypada ostatni piątek miesiąca tego dnia  zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00


W przyszła niedzielę 30 października zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią  także  przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.

Dzień 28 października jest dniem, w którym w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Szymon Kasprzak i ks. Tadeusz Kiciński. Solenizanci odprawią mszę imieninową w niedzielę 28 października o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Można składać, jak co roku,  tzw. „wypominki” za zmarłych. Prosimy, aby tradycją lat ubiegłych odnotować na wypominkach nazwę ulic, abyśmy w poszczególne dni miesiąca listopada mogli zapraszać wiernych z naszej Parafii, na nabożeństwa za zmarłych polecanych wypominkach.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie ks. Tadeuszowi i ks. Szymonowi oraz ks. Biskupowi Tadeuszowi Werno, życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.


Komunikat Dekanatu Pilskiego 

W dniu 16.10.2018 r. w późnych godzinach popołudniowych dokonano profanacji i znieważenia Figury św. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa w Pile, dokładnie w dniu i w czasie gdy przed 40 laty ogłoszono światu wybór Papieża Polaka na Stolicę Piotrową. Nie ma słów wystarczająco mocnych by wyrazić nasze oburzenie i potępienie dla takich i podobnych czynów. Nie można wykluczyć przypuszczenia, że złoczyńca uległ negatywnemu klimatowi, który w ostatnim czasie wymierzony jest w Kościół Katolicki i duchowieństwo. My kapłani i wierni świeccy, domagamy się zdecydowanych działań odpowiednich służb, by w przyszłości nie dochodziło do takich świętokrackich czynów i modlimy się o nawrócenie sprawcy bądź sprawców tych niecnych czynów.

Kapłani Dekanatu Pilskiego.
 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła