loading...

Ogłoszenia parafialne - I niedziela adwentu 2.12.2018

Wspólnota Kościoła rozpoczęła Nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. 

Na naszej Adwentowej drodze oczekiwania szczególną Patronką będzie Maryja, która jako pierwsza z niewiast przeżyła „osobisty adwent” jako Matka Zbawiciela. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, mszach świętych wotywnych o Matce Bożej, które będą odprawiane codziennie /oprócz niedziel/ o godz. 6.15. Zachęcamy do licznego udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Po roratach zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłe kakao i drożdżowe bułki. W Adwencie nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.

Trwamy w Nowennie do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Każdego dnia nabożeństwo ku czci Matki Bożej jest odprawiane o godz. 17.30. 

We wtorek 4 grudnia, z racji pierwszego wtorku miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na mszę świętą zbiorową za zmarłych polecanych w wypomnikach. We wtorek odbędzie się także comiesięczne spotkanie grupy paliatywnej: o godz. 19.00 msza święta w kaplicy zakonnej i spotkanie w sali konferencyjnej.

W środę 5 grudnia zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską oraz Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie w sali konferencyjnej o godz. 18.45. Zostaną omówione najbliższe wydarzenia związane z czasem Adwentu i przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia, a także aktualne sprawy związane z Synodem naszej Diecezji.

W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 6 grudnia – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nowenna do Niepokalanej, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.


W pierwszy piątek miesiąca - 7 grudnia - kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia okazja do spowiedzi dla dzieci i starszych od godz. 17.30, o godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą dzieci, które przygotowują się do I komunii świętej. Tego dnia zostaną poświęcone medaliki. Spowiedź dla młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 19.00, a następnie o 19.15 msza święta dla kandydatów do bierzmowania. 
W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii zostanie odprawiona dodatkowa msza święta o godz. 10.00. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Marian Krześniak, solenizant odprawi mszę świętą o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Mariana.  

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12.00-13.00 przypada „Godzina łaski dla świata”. Łączy się ona z objawieniem Mary, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.  Zapraszamy 8 grudnia w sobotę do wspólnej modlitwy godz. 12.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu i odmówimy różaniec.

W dzisiejszą niedzielę, zostały poświęcone opłatki za wigilijny stół. Przez najbliższe dni przedstawiciele grup parafialnych będą roznosić do rodzin naszej Parafii opłatki wigilijne. Już teraz dziękujemy wszystkim za podjęty trud, a naszym parafianom z serca składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary. Będą one przeznaczone na sfinansowanie dalszych prac inwestycyjnych prowadzonych w naszej świątyni.

Wzorem lat ubiegłych organizujemy w naszym Oratorium spotkanie świąteczno-mikołajkowe. Odbędzie się ono w sobotę 15 grudnia. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przygotowaniu paczek dla dzieci, które chciałyby uczestniczyć w tym spotkaniu. Tych, którzy chcieliby przygotować taką paczkę (słodycze, może być drobny upominek) prosimy o zabranie serduszka z numerkiem i wpisanie się na listę. Lista i serduszka dostępne będą u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. 

W zakrystii oraz w przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy  do nabywania. 

W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tzw. „tacą budowlano-inwestycyjną”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W dniach 9.02.-24.02. 2019 r. – zapraszamy na Pielgrzymkę po Sanktuariach Europy. Odwiedzimy LOURDES, SATNIAGO DE COMPOSTELA /Sanktuarium św. Jakuba, FATIMA, BARCELONA, TURYN – Bazylika NMP Wspomożycielki Wiernych i inne miejsca. Wszelkich informacji udziela ks. Tadeusz Kiciński  - kapelan szpitala, tel. 534-700-040.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła