loading...

Ogłoszenia parafialne - II niedziela adwentu 9.12.2018

Dziś w drugą niedzielę Adwentu razem z Psalmistą wołamy: „Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas”. Ta druga niedziela Adwentu jest obchodzona jak dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą naszych braci w wierze, żyjących w trudnych czasach prześladowań.

Dzisiaj w naszej wspólnocie Parafialnej zostaną wygłoszone dwie katechezy. Katecheza O Bogu dla dorosłych na temat Eucharystii zostanie wygłoszona w Oratorium o godz. 17.00. Natomiast po mszy świętej wieczornej w naszym parafialnej świątyni zostanie wygłoszona katecheza adwentowa Drogi Neokatechumenalnej. Serdecznie zapraszamy.


 

Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane Roratami, odprawiane są codziennie godz. 6.15, po roratach od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium na ciepłe kakao i bułki drożdżowe.


 

We wtorek 11 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. Daniel Śliwiński, który pełni w naszym salezjańskim dziele funkcję kierownika Oratorium i katechety. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Daniela.


 

Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! dla wszystkich, którzy ofiarowują tzw. paczki z serduszkiem. Można je składać w zakrystii lub w naszym oratorium. Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie świąteczno – mikołajkowe, odbędzie się ono w sobotę 15  grudnia od godz. 15.00. Dla każdego dziecka święty Mikołaj będzie miał upominek.  Zapisy u ks. Daniela i u ks. Tomasza lub w oratorium od poniedziałku do piątku od godz. 16.00. We wtorek 11 grudnia o 16.30 zapraszamy do oratorium na świąteczne zabawy plastyczne: malowanie aniołów, przygotowywanie ozdób. 


 

Bardzo dziękujemy także za składane produkty żywnościowe do wystawionego w naszej świątyni kosza adwentowego. Nasz parafialny zespół Caritasu wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Spotkanie Caritasu wraz z rodzinami potrzebującymi odbędzie się w środę 19 grudnia o godz. 15.30 w Oratorium. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!


 

W piątek 14 grudnia w Kościele NMP Wspomożycielki Wiernych odbędzie się o godz. 19.00 Adwentowe Czuwanie Młodych. Serdecznie zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania do wzięcia udziału w tym czuwaniu.


 

Pilskie Muzeum Wojskowe wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile mają zaszczyt zaprosić na promocję książki pt.: „IV Eskadra Wielkopolska (15. Eskadra Myśliwska)” – pierwszej polskiej eskadrze myśliwskiej z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., napisanej pod redakcją ks. Roberta Kulczyńskiego SDB wraz z uczniami salezjańskiego Kolegium Kujawskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Spotkanie promocyjne z redaktorem książki ks. Robertem Kulczyńskim SDB odbędzie się 15 grudnia 2018 r. o godzinie 16:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. P. Szumana przy ul. Staromiejskiej 14 w Pile. Dodatkową atrakcją będzie współprowadzący spotkanie, Grzegorz Śliżewski jeden z autorów książki o Dywizjonie 303. Serdecznie zapraszamy.


 

Za tydzień w III niedzielę Adwentu w ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej parafii zostaną wygłoszone rekolekcje adwentowe. Rozpoczną się one w sobotę wieczorną mszą świętą o godz. 18.00. Wygłosi je ks. Proboszcz z Parafii Katarzyny Aleksandryjskiej ze Starogardu Gdańskiego ks. Dariusz Nenca. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na mszach świętych oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 6.15, 10.00 i 18.00. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn, we wtorek nauka stanowa dla kobiet. We wtorek o godz. 10.00 msza święta dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Módlmy się o potrzebne łaski Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty oraz dla wszystkich Parafian, aby w ich sercach na nowo narodził się Pan Jezus.

"Iskra Nadziei" to inicjatywa, które zrodziła się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ma ona na celu wparcie małżeństw i rodzin przeżywających różnego rodzaju trudności. W tym celu w poniedziałki i środy od 17:00-19:00  w salce nad kaplicą adoracji pełnią dyżur małżeństwa, doradcy życia rodzinnego, siostry, księża gotowi pomóc, rozmową radą, lub skierowaniem do specjalisty. Powoli tworzona jest sieć specjalistów wspierających naszą inicjatywę. Zapraszamy kontakt: tel. 726 690 353 


 

W dniach 9.02.-24.02. 2019 r. – zapraszamy na Pielgrzymkę po Sanktuariach Europy. Odwiedzimy LOURDES, SATNIAGO DE COMPOSTELA /Sanktuarium św. Jakuba, FATIMA, BARCELONA, TURYN – Bazylika NMP Wspomożycielki Wiernych i inne miejsca. Wszelkich informacji udziela ks. Tadeusz Kiciński - kapelan szpitala, tel. 534-700-040.


 

Parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej i Jordanii, która odbędzie się w dniach 13-22.02.2019. Serdecznie zachęcamy do udziału . Więcej informacji na plakacie w gablocie.


 

 

Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace, są one przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele.


 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła