loading...

Ogłoszenia parafialne - święto Świętej Rodziny z Nazaretu 30.12.2018

W dzisiejszą niedzielę – kiedy obchodzimy Uroczystość Świętej Rodziny pragniemy podziękować Panu Bogu za dar naszych rodzin. Jednocześnie w ten dzień zawierzamy wszystkie trudności i zmartwienia w naszych rodzinach Świętej Rodzinie z Nazaretu.

 

  1. Jutro ostatni dzień roku, zapraszamy wszystkich Parafian na mszę świętą dziękczynną za przeżyty Rok 2018. Po mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo na zakończenie minionego roku. W naszym Kościele tego dnia będzie również możliwość uczestniczenia we mszy świętej animowanej przez Wspólnotę Neokatechumenatu o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 

  1. We wtorek 1 Stycznia - Kościół świętuje Uroczystość Bożej Rodzicielki rozpoczynając nowy Rok Pański 2019. Msze święte w naszej Parafii według rozkładu mszy świętych niedzielnych. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o pokój na świecie. Papież Franciszek kieruje specjalne orędzie na Światowy Dzień Modlitw o pokój. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie o pokój w krajach, gdzie trwają konflikty zbrojne, niech ten pokój zapanuje w naszych rodzinach i w naszych sercach.

 

 

  1. Od środy 2 stycznia ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną. Rozkład kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

2 stycznia 2019 Środa

Wiosny Ludów, Limanowskiego

3 stycznia 2019 Czwartek

Brzechwy, Dembowskiego, Trzcianecka, Libelta, Słoneczna, Siemiradzkiego

4 stycznia 2019 Piątek

Brzozowa, Gnieźnieńska, Osiedlowa, Półwiejska, Wysoka.

5 stycznia 2019 Sobota

Motylewska, Rzemieślniczna, Margonińska, Dojazdowa, Rydygiera

 

 

  1. W tym tygodniu 4 stycznia przypada I piątek miesiąca – kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

 

  1. Za tydzień w niedzielę 6 Stycznia przypada Uroczystość Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież, wszystkie wspólnoty i grupy parafialne na III już Orszak Trzech Króli. To wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Pilskie Parafie i Władze naszego Miasta Rozpoczęcie Orszaku o godz. 14.30 na Placu Zwycięstwa. Nasza Parafia wraz z Parafią św. Rodziny i Parafią Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa prowadzą Orszak koloru czerwonego. Dajmy piękne świadectwo naszej wiary w Nowonarodzonego Chrystusa, który objawia się wszystkim narodom. Tym wszystkim, którzy wezmą udział w Orszaku Trzech Króli na Placu Zwycięstwa zostaną wręczone okolicznościowe korony. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Nasza Parafia wyraża wdzięczność Pilskiemu Regionalnemu Centrum Kultury – Fabryka Emocji za udostępnienie figur bożonarodzeniowych do wystroju naszej szopki betlejemskiej.

 

 

W minionym tygodniu odszeli do wieczności

śp. Józef Marks , lat 71, zam. ul. Dolna

śp. Andrzej Kałużny, lat 67, zam. ul. Miedziana

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła