loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę OJCZE NASZ, mówiąc wezwanie „Przyjdź Królestwo Twoje”, prosimy, by nastało Królestwo Boże, które jest królestwem sprawiedliwości, miłości i pokoju. Pamiętajmy o tym w naszej codziennym życiu.

Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad przemijalnością naszego ludzkiego życia. 

W naszej Parafii gościmy dzisiaj dk. Tomasza Malinowskiego SDB, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich. Dziękujemy dk. Tomaszowi za wygłoszenie kazań podczas mszy świętych i za wspólną modlitwę w naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj w naszym Oratorium na godz. 17.00 zostanie wygłoszona kolejna katecheza dla dorosłych. Temat katechezy: Po co mi Duch Święty? Szczególne zaproszenie kierujemy dla rodziców młodzieży, która przygotowuję się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych zaprasza serdecznie Wszystkich: dzieci, młodzież, starszych i całe rodziny na interaktywny koncert pt. „WYŚPIEWAĆ 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego, który odbędzie się w środę 28 listopada o godz. 19.00 w kościele p.w. NMP Wspomożenia Wiernych.


W tym tygodniu przed mszą świętą wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wspominkowe według poniższego planu ulic:
25 listopada – niedziela    Bohaterów Westerplatte, Brzechwy, Brzozowa, Ceramiczna, Chodzieska, Cynowa
26 listopada – poniedziałek    Czarnieckiego, Czarkowska, Dembowskiego, Dojazdowa, Dolna
27 listopada – wtorek    Gliniana, Głowackiego, Gnieźnieńska, Grodzka, Irydowa, Kolejowa, Kościuszki, Krótka,
28 listopada – środa    Leśna, Libelta, Limanowskiego, Ludwisarska, Łódzka, Mały Borek, Margonińska, Masztowa, Miedziana
29 listopada – czwartek    Motylewska, Obornicka, Osiedlowa, Piękna, Platynowa, Półwiejska, Puławskiego
30 listopada – piątek    Poznańska, Radosna, Rydygiera, Rzemieślnicza


W piątek 30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła, tego dnia zapraszamy na ostatnie nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30 i z racji ostatniego piątku miesiąca  zapraszamy także na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00.


W przyszła niedzielę na sumie parafialnej pobłogosławimy opłatki wigilijne, które będą roznoszone do rodzin naszej Parafii przez przedstawicieli poszczególnych grup i wspólnot parafialnych.

W przyszłą niedzielę 2 grudnia, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. 

W dniach 9.02.-24.02. 2019 r. – zapraszamy na Pielgrzymkę po Sanktuariach Europy. Odwiedzimy LOURDES, SATNIAGO DE COMPOSTELA /Sanktuarium św. Jakuba, FATIMA, BARCELONA, TURYN – Bazylika NMP Wspomożycielki Wiernych i inne miejsca. Wszelkich informacji udziela ks. Tadeusz Kiciński  - kapelan szpitala, tel. 534-700-040.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.
 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła