loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Objawienia Pańskiego 6.01.2018

Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Nowonarodzony Chrystus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom na świecie, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich mszach świętych.

 

  1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich parafian, dzieci, młodzież, wszystkie wspólnoty i grupy parafialne na III już Orszak Trzech Króli. To wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Pilskie Parafie i Władze naszego Miasta Rozpoczęcie Orszaku o godz. 14.30 na Placu Zwycięstwa. Nasza Parafia wraz z Parafią św. Rodziny i Parafią Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa prowadzą Orszak koloru czerwonego. Dajmy piękne świadectwo naszej wiary w Nowonarodzonego Chrystusa, który objawia się wszystkim narodom. Tym wszystkim, którzy wezmą udział w Orszaku Trzech Króli na Placu Zwycięstwa zostaną wręczone okolicznościowe korony. Serdecznie zapraszamy.

 

  1.  Rozkład kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

7 stycznia 2019poniedziałek

Poznańska, Strzelecka

8 stycznia 2019 Wtorek

Chodzieska, Krótka, Leśna, Czarkowska, Obornicka, Ujska, Cynowa i Masztowa

9 stycznia 2019 Środa

Ludwisarska, Miedziana, Srebrna, Platynowa, Spiżowa, Mały Borek, Irydowa

10 stycznia 2019 Czwartek

Kościuszki, Kolejowa, Głowackiego, Bohaterów Westerplatte, Puławskiego, Skodowskiej-Curie

11 stycznia 2019 Piątek

Czarnieckiego, Dolna, Grodzka, Wiejska, Zatorska, Łódzka, Żabia, Sowińskiego, Piękna, Stalowa

12 stycznia 2019 Sobota

Sienkiewicza, Radosna, Wapienna i Gliniana

+ kolęda uzupełniająca

 

Jeśli któraś z rodzin naszej Parafii w wyznaczonym terminie nie mogła przyjąć kolędy, a chciałaby to uczynić, to w najbliższą sobotę 12 stycznia będzie tzw. kolęda uzupełniająca, prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

  1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Za tydzień w niedzielę 13 stycznia nasz Chór Parafialny SOLI DEO świętuje swoją 10 rocznicę istnienia, z tej okazji zapraszamy na Mszę Święta Jubileuszową o godz. 15.00, po mszy świętej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zaproszonych Chórów Pilskich. Serdecznie zapraszamy. 
     
  2. Równiez za tydzień w niedzielę o 17.00 zapraszamy do Oratorium na katechezę dla dorosłych "Psychologia czy spowiedź? Czego najbardziej potrzebuje współczesny człowiek?" Tematem spotkania będzie sakrament pokuty i pojednania.

 

  1. Nasza Parafia wyraża wdzięczność Pilskiemu Regionalnemu Centrum Kultury – Fabryka Emocji za udostępnienie figur bożonarodzeniowych do wystroju naszej szopki betlejemskiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności

śp. Urszula Gonigroszek , lat 74,zam. ul. ŻabiaMsze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła