loading...

Ogłoszenia parafialne - XXII niedziela zwykła 2.09.2018

Bardzo dziękujemy naszym Parafianom, którzy okazali dobre i życzliwe serce, dzieląc się swoją pracą i upieczonymi ciastami na przyjęcie duchowieństwa i katechetów, podczas konferencji rejonowej, która odbyła się miniony wtorek, niech Dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską wszystkim ofiarodawcom.  Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za pomoc przy organizacji tego spotkania. 

 

W poniedziałek, 3 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny, zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Święta w naszym kościele o godz. 8.00. Chcemy na tej mszy świętej zawierzyć Panu Bogu wszystkie dzieci i młodzież z naszej Parafii, aby ten rok szkolny był dla nich szczęśliwy i owocny nie tylko w wymiarze dydaktyczno-wychowawczym ale także moralno-duchowym.

We wtorek 4 września przypada pierwszy  wtorek miesiąc, zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 wypominki a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych. 

We wtorek swoje pierwsze powakacyjne spotkanie organizuje grupa paliatywna. O godzinie 19.00 zapraszamy na mszę świętą w kaplicy zakonnej i po mszy świętej spotkanie wspólnoty w sali konferencyjnej.

W środę 5 września, po mszy świętej wieczornej, ok. 18.45 w sali konferencyjnej na plebani odbędzie się także pierwsze powakacyjne posiedzenie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot i grup, abyśmy wspólnie mogli zaplanować program duszpasterski naszego dzieła salezjańskiego na najbliższy rok.


W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Adorację poprowadzą Salezjanie Współpracownicy. Tego dnia zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na mszę świętą o godz. 18.00. Pragniemy tą mszą świętą rozpocząć nowy rok formacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza.

W tym tygodniu 7 września przypada pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wiernych do korzystania z sakramentu spowiedzi podczas mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00. W piątek  o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na mszę świętą o godz. 16.40. Tego dnia kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Zachęcamy tych wszystkich naszych parafian, którzy chcą przyjmować Pana Jezusa w swoim domu, aby zgłosili swój adres do czwartku.

8.  W przyszłą niedzielę 9 września po mszy świętej o godz. 9.30 w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z PIERWSZEJ KLASY PONADGIMNAZJALNEJ przyjmujących w tym roku szkolnym ten sakrament. 
9.W przyszłą niedzielę 9 września o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole po raz pierwszy, na tej mszy świętej zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. 
10.Podajemy do wcześniejszej wiadomości, iż w sobotę, 15 września, w Skrzatuszu odbędzie się kolejne diecezjalne spotkanie młodych, tegoroczne Hasło spotkania: „BÓG JEST MŁODY”. Wyjazd o 12:00, powrót ok. 22:00. Koszt to ok. 5 zł. Zapisy i wpłaty u ks. Tomasza do 12 września. Natomiast w niedzielę 16 września zapraszamy naszych Parafian na pieszą pielgrzymkę do Skrzatusza, na odpust Matki Bożej Bolesnej. Wyjście grupy o godz. 6.30 rano spod Kościoła św. Rodziny. W przyszła niedzielę zbierana taca będzie przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz z Akademią Rozwoju Talentów zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące Biblijnego Kursu Finansowego o godz. 17:00, a także stałej formacji Kobiet o 18:30. Spotkania odbędą się 4 września br. w Sali SNE w Koszalinie, przy ul. Staszica 38. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.rozwijajtalenty.pl

Parafia Świętej Rodziny w Pile organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11.02-18.02.2019 roku. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej (parafia@swietarodzina.pila.pl). Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę POWIAT PILSKI BĘDZIE OBCHODZIŁ UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWE. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. o godz. 12.30 do parafii Świętej Rodziny w Pile. Eucharystię będzie celebrował ks. bp. Krzysztof Zadarko. Szczegółowe informację za plakatach.
 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła