loading...

Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! - ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 1.04.2018

Drodzy parafianie, drodzy goście,

Śmierć została pokonana, grzechy zgładzone, brama do nieba dzięki Jezusowi została otwarta!Radujmy się i zanieśmy wszystkim wieść, że Bóg jest bogaty w Miłosierdzie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

Ks. Proboszcz oraz Salezjanie ze Wspólnoty św. Jana Bosko

 

  1. Zmartwychwstanie Pańskie jest największą Uroczystością świętowania naszej wiary. Misterium Paschalne to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego, niech Zmartwychwstały Pan daje każdemu z nas nowe natchnienia Ducha Świętego, abyśmy każdego dnia stawali się jego świadkami.

Kierujemy słowa podziękowania naszym drogim Parafianom, dziękujemy za złożone życzenia świąteczne i wszelkie wyrazy życzliwości i serdeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni miłą, piękną i godną oprawę. Dziękujemy tym, którzy przygotowywali Ołtarz wystawienia (Ciemnicę) – Salezjanom Współpracownikom i Grób Pański – wspólnocie Nikodem, dziękujemy wszystkim ministrantom, którym przewodził ks. Tomasz opiekun LSO, za przygotowaną liturgię w tych dniach. Serca dziękujemy naszemu Chórowi Parafialnemu i Panu Organiście oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny, dziękujemy naszym Siostrom Salezjankom, składamy serdeczne Bóg zapłać grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy oddali swój czas, pracę i serce dla upiększenia tych świętych wydarzeń misterium paschalnego.

 

  1. Jutro 2 kwietnia, Wielkanocy Poniedziałek, rozkład Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i na KUL.

 

  1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W piątek 6 kwietnia, przypada pierwszy piątek miesiąca, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

 

  1. W sobotę 7 kwietnia o godz. 11.00 w nowym kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

 

  1. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się dnia 7 kwietnia 2018 w godz. 10.00-13.00 przy ul. Dembowskiego 4. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły i jednocześnie informujemy, że otwieramy klasy 7 szkoły podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi!

 

  1. W najbliższą niedzielę wspólnota Kościoła będzie świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego,  rozpocznie ona Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas Polska. Zapraszamy Rodzinę Różańcową na zmianę tajemnic Żywego Różańca, o godz. 10.30 konferencja oraz msza święta w intencji Rodziny Różańcowej o godz. 11.00. Natomiast o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. W Niedzielę Miłosierdzia w całej Polsce jest zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne Caritas diecezji.

 

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

 

W miniony tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Tomasz Janowski, lat 37, zam. ul. Wiosny Ludów

Śp. Stanisław Rzeźnik, lat 84, zam. ul. Wysoka

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła