loading...

ogłoszenia parafialne - IV niedziela adwentu - 22.12.2019

We wtorek 24 grudnia zapraszamy na ostatnią mszę świętą roratnią o godz. 6.15. W dzień Wigilii będzie okazja do spowiedzi od mszy świętej roratniej do godz. 9.00. Zapraszamy tych, którzy nie skorzystali jeszcze z sakramentu spowiedzi, aby mieli możliwość oczyszczenia się ze swoich grzechów i słabości.

 

  1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy trwali na porannych roratch, przygotowując się do Świąt Narodzin Zbawiciela. Podziękowania kierujemy dla scholi Wspólnoty NIKODEM oraz scholi dziecięcej, Panu Organiście za animację muzyczną mszy świętych roratnich. Składamy serdeczne Bóg zapłać Salezjanom Współpracownikom, animatorom i młodzieży, którzy pomagali ks. Danielowi w Oratorium przygotowywać kakao i słodkie poczęstunki. Dziękujemy za trud i poświęcenie.

 

  1. We wtorek zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych Świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów jak: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Nasze świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od odprawienia tzw. „Pasterek” o godz. 22.00 i 24.00. W Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia msze święte będą odprawiane według rozkładu niedzielnego: o 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00.

 

  1. Podajemy do wiadomości naszych Parafian, że wizyta duszpasterska tzw. kolęda rozpocznie się po nowym roku - 2 stycznia. Szczegółowy rozkład całej kolędy będzie podany w gablocie w przedsionku świątyni i na stronie internetowej.

 

 

  1. W dniu 6 stycznia 2020 roku w Pile po raz czwarty wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się o 14.45 na Pl. Zwycięstwa przy Figurze św. Jana Pawła II, następnie po błogosławieństwie wszystkich uczestników przez Ks. Proboszczów wszystkich pilskich parafii, wyruszy Orszak ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 Lutego na Pl. Staszica, gdzie po przywitaniu Św. Rodziny z Dzieciątkiem Jezus, odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu góralskiego Ondraszki oraz EXODUS 15. Jest to wspólne przedsięwzięcie pilskich parafii i władz miasta. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz kulturalny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przegotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego Objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, Azji i Afryki. Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w 420 różnych miastach i miejscowościach w Polsce i na całym świecie - świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali się w barwne stroje i swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Na Pl. Zwycięstwa w kilku miejscach będą też rozdawane okolicznościowe korony. Serdecznie zapraszamy!

 

  1. W  najbliższą niedzielę 29 grudnia przypada Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia zapraszamy wszystkie małżeństwa, aby odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie, dlatego zapraszamy małżonków wraz z rodzinami tego dnia na mszę święta. W naszej bratniej salezjańskiej Parafii św. Rodziny ten dzień jest dniem parafialnego odpustu. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.

 

  1.  Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności

Śp. Zofia Wysocka , lat 75

Śp. Adam Barczykowski, lat 47Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła