loading...

ogłoszenia parafialne - I niedziela adwentu 1.12.2019

Jako Wspólnota Kościoła rozpoczęliśmy dzisiaj czas Adwentu.  Jest to szczególny okres, kiedy jako ludzie wierzący przygotowujemy się duchowo, aby kiedyś spotkać się z przychodzącym Panem, który nadchodzi. Na naszej Adwentowej drodze oczekiwania szczególną Patronką jest Maryja, która jako pierwsza z niewiast przeżyła „osobisty adwent” jako Matka Zbawiciela. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, mszach świętych wotywnych o Matce Bożej, które będą odprawiane codziennie /oprócz niedziel/ o godz. 6.15. Zachęcamy do licznego udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Po roratach zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłe kakao i drożdżowe bułki. W Adwencie nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00

 1. Trwamy w Nowennie do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Każdego dnia nabożeństwo ku czci Matki Bożej jest odprawiane o godz. 17.30.

 

 1. W wtorek 3 grudnia, z racji pierwszego wtorku miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na mszę świętą zbiorową za zmarłych polecanych w wypomnikach. We wtorek odbędzie się także comiesięczne spotkanie grupy paliatywnej: o godz. 18.00 msza święta i spotkanie w sali konferencyjnej.

 

 

 1. W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 5 grudnia – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nowenna do Niepokalanej, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.

 

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca - 6 grudnia - kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia okazja do spowiedzi dla dzieci i starszych od godz. 17.30, o godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą dzieci, które przygotowują się do I komunii świętej. Tego dnia zostaną poświęcone medaliki.

 

 1. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych Parafian na przegląd współczesnego malarstwa o motywach religijnych. Wernisaż wystawy po nazwą: "Słowo Ciałem - Obraz Słowem” odbędzie się w piątek, 6 grudnia, w Galerii w Pile, ul. Okrzei 9/2, o godz. 19.00. Wystawę będzie można oglądać do 28 grudnia br.

 

 1. W sobotę 7 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. Msza  święta w intencji wynagradzania Niepokalanemu sercu Maryi zostanie odprawiana o godz. 6.15; po mszy świętej modlitwa różańcowa i adoracja. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12.00-13.00 przypada „Godzina łaski dla świata”. Łączy się ona z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.  Z tej racji po mszy świętej o godz. 11.00, rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu i odmówimy różaniec. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Marian Krześniak, solenizant odprawi mszę świętą o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Mariana. 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, zostały poświęcone opłatki za wigilijny stół. Przez najbliższe dni przedstawiciele grup parafialnych będą roznosić do rodzin naszej Parafii opłatki wigilijne. Już teraz dziękujemy wszystkim za podjęty trud, a naszym parafianom z serca składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary. Będą one przeznaczone na sfinansowanie dalszych prac inwestycyjnych prowadzonych w naszej świątyni.

 

 1. Wzorem lat ubiegłych organizujemy w naszym Oratorium spotkanie świąteczno-mikołajkowe. Odbędzie się ono w sobotę 14 grudnia. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przygotowaniu paczek dla dzieci, które chciałyby uczestniczyć w tym spotkaniu. Tych, którzy chcieliby przygotować taką paczkę (słodycze, może być drobny upominek) prosimy o zabranie serduszka z numerkiem i wpisanie się na listę. Lista i serduszka dostępne będą u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

 

 1. W zakrystii oraz w przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy  do nabywania.

 

 1. Zapraszamy naszych Parafian na 9 dniową pielgrzymkę do Gruzji. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28 lipca – 5 sierpnia 2020 r. W progranie min. Tibilisi i Batumi. Zgłoszenia do 10 grudnia 2019 r. można kierować do ks. kapelana szpitala ks. Tadeusza Tel. 534 700 040. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła lub zakrystii.

 

 1. Już po raz dwudziesty, za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

 

 1. W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tzw. „tacą budowlano-inwestycyjną”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 

 

Już po raz dwudziesty, za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła