loading...

Ogłoszenia parafialne - III niedziela wielkanocna 1.04.2018

W III niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstały Pan mówi do uczniów „Pokój Wam. Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach”. Prośmy Pana o żywą i mocną wiarę dla każdego z nas, aby żadne wątpliwości nie zachwiały naszej wiary w Jego Zmartwychwstanie”.

 

  1. Zapraszamy wszystkich chętnych Parafian do wzięcia udziału w spotkaniu ewangelizacyjnym, które rozpocznie się o godz. 16.00  na Plac Konstytucji 3 Maja. Serdecznie zapraszamy wraz ze Wspólnotą Drogi Neokatechumenalnej, która prowadzi tą ewangelizację.

 

  1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich wiernych do bardziej gorliwego sięgnięcia do lektury Pisma Świętego, niech  Żywe Słowo Boże umacnia naszą wiarę i daje nam natchnienia do codziennego życia.

 

  1. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa odprawiane o godz. 17.30: w środę Nowenna do Wspomożycielki Wiernych, w piątek nabożeństwo do Serca Jezusa, natomiast w czwartek adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 17.00.

 

  1.  W przyszłą niedzielę, która jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy gościć w naszej Parafii kleryków salezjańskich WSD z Lądu, którzy po mszach świętych przeprowadzą zbiórkę do puszek przeznaczoną na potrzeby Seminarium Duchownego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. We wtorek 24 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 /ul. Brzozowa nr 4/ Rada Osiedla Staszyce zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie związane z różnymi projektami dotyczącymi naszej społeczności lokalnej.

 

  1. Zapraszamy wszystkich chętnych Parafian na 5-dniową autokarową pielgrzymkę do Wilna i okolic. Termin pielgrzymki 23-27 lipca /poniedziałek – piątek/. Wszystkie szczegóły są zamieszczone dla plakacie w przedsionku kościoła lub można dowiedzieć się wszelkich informacji w zakrystii kościoła lub kancelarii.

 

  1. Od niedzieli 6 maja odbywać się będą nabożeństwa w rycie wschodnim Kościoła greckokatolickiego. Nabożeństwa będą odbywać się w kaplicy pw. św. Jana Bosko, ul. Dębowskiego 4 o godzinie 8.00. Opiekę duszpasterską będzie pełnić ks. dr Arkadiusz Trochanowski z parafii greckokatolickiej z Wałcza.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

 

W miniony tygodniu odszeli do wieczności:

Śp. Jadwiga Urbanowicz, lat 90, zam. ul. Kościuszki

Śp. Marian Strychowski , lat 70, zam. ul. Gnieźnieńska

Śp. Paweł Thom, lat 83, zam. ul. GrodzkaMsze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła