loading...

Ogłoszenia parafialne III niedziela zwykła 21.01.2018 r.

 1.  Jezus przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich: „Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi”. I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.” Bóg każdego z nas ciągle powołuje na drogę wiary i świętości. Trwajmy w tym powołaniu, bo to jest droga naszego szczęścia.

 

 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom za spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość, rozmowy na temat naszej parafii , za wszelkie spostrzeżenia, sugestie i uwagi dotyczące pracy duszpasterskiej w naszym wspólnym salezjańskim dziele. Składamy, także wielkie Bóg zapłać, za złożone ofiary, dzięki którym możemy kontynuować spłacanie wykonanych inwestycji w naszym budowanym kościele. Niech św. Jan Bosko patron naszej Parafii wstawia się za naszą parafialną wspólnotą i niech dalej oręduje za nami w pielgrzymce naszej wiary.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 do naszego Oratorium na katechezę „O Bogu dla dorosłych”.
 3. W Parafii św. Rodziny w dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w Sali św. Jana Bosko odbędzie się prelekcja wykładu Pani Marii Bochan na temat: " Święci miasta Piły. Relikwie w pilskich kościołach". Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym dzisiejszym dniu w sposób szczególny pragniemy otoczyć  modlitwą wszystkie nasze kochane nasze babcie i dziadków, dziękując za ich piękne wsparcie i troskę o każdego wnuka i wnuczkę.
 5. W poniedziałek 22 stycznia o godzinie 19.00 odbędzie się posiedzenie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup i wspólnot działających w naszej Parafii, abyśmy wspólnie zaplanowali działania duszpasterskie na najbliższy czas.
 6. W środę  – 24 stycznia – wspominamy w naszej Salezjańskiej Wspólnocie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, a zarazem patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Był on prekursorem nowoczesnego duszpasterstwa i twórcą nowej szkoły duchowości. Zasadą w jego kierowaniu dusz było zdanie: WSZYSTKO Z MIŁOŚCI, NIC POD PRZYMUSEM”. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych o 17.30 i na mszę świętą w intencji wszystkich dobrodziejów budowy naszej świątyni. Po mszy świętej odśpiewamy Apel Jasnogórski.
 7. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a w piątek na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 8. W czwartek 25 stycznia Rada Osiedla  zaprasza na tzw. Dzień Seniora, odbędzie się on o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Brzozowej.
 9. W piątek 26 stycznia, przypada ostatni piątek miesiąca, zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian a szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania o godz. 20.00 do naszej nowej świątyni na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA.
 10. W przyszłą niedzielę 28 stycznia pragniemy w naszej wspólnocie Parafialnej przeżyć  zewnętrzną Uroczystość Odpustową  – Patrona naszej Parafii św. Jana Bosko. Kazania wygłosi ks. Tomasz Motyka – dyrektor i proboszcz Salezjańskiego dzieła Matki Bożej Różańcowej ze Szczecina. Główna msza święta z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu zostanie odprawiona o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca zapraszamy także wszystkie małżeństwa, które zawierały ślub w miesiącu styczniu na mszę świętą sprawowaną w ich intencji o godz. 12.30.
 11. W dzień naszego Parafialnego Odpustu zapraszamy wszystkich parafian na „BOSKIE KOLĘDOWANIE”, rozpocznie się ono o godz. 16.30 w naszym kościele. Wystąpi Chór Akademicki PWSZ, Chór Cecylia, nasz Chór Parafialny Soli Deo i Chór Szkół Salezjańskich. Serdecznie zapraszamy.
 12. W tym dzisiejszym dniu w sposób szczególny pragniemy otoczyć  modlitwą wszystkie nasze kochane nasze babcie i dziadków, dziękując za ich piękne wsparcie i troskę o każdego wnuka i wnuczkę.
 13.  Gabinet ACS SŁUCHMED, który znajduje się przy ul. O.M. Kolbego nr 17 a w Pile organizuje „Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu” w dniach 22.01. – 28.01. Celem tej akcji jest pomaganie wszystkim osobom z problemami niedosłuchu, badania są całkowicie bezpłatne wraz z konsultacją specjalisty protetyka słuchu.
 14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielu łask od Boga  i opieki  Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła