loading...

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Miłosierdzia Bożego 8.04.2018

Dzisiaj Kościół w drugą niedzielę Wielkanocy, kończącą oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego,  świętuje niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Dzienniczku św. siostry Faustyny czytamy:
Pan Jezus, mówiąc: Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję  im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeżeli  nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki (Dz. 965).

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest patronalnych świętem Caritas i rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowanie na ręce Pani Doroty Pytlarz wszystkim osobom pracującym w Caritas parafialnym za trud, poświęcenie, ofiarowanie swojego czasu osobom potrzebującym pomocy. Bóg zapłać. W Tygodniu Miłosierdzia od poniedziałku do soboty zapraszamy wszystkich wiernych na wspólną modlitwę Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w w naszym Kościele o godz. 15.00.

 

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 do naszego Oratorium na  katechezę dla dorosłych . Temat: VII Przykazanie: czy wolno się bogacić? Czy hazard jest zły? Co Kościół mówi np. o pensji i strajkach i czy Pan Jezus mówił coś o Kościele i polityce?

 

 1. W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną z racji liturgii Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć taką adopcję, są proszone, aby zgłosiły się do zakrystii, bo odbiór folderów i materiałów formacyjnych.

 

 1. We wtorek 10 kwietnia ks. kapelan szpitala zaprasza na mszę świętą i spotkanie grupy paliatywnej o godz. 19.00 w kaplicy Domu Zakonnego.

 

 1. W Parafii św. Rodziny, we wtorek 10 Kwietnia, z okazji 78 rocznicy zbrodni katyńskiej i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Prof. Dr hab. Mariusz Chamarczuk, Rektor WSD w Lądu. Po zakończeniu mszy świętej planowane jest przejście wiernych na Plac Zwycięstwa i złożenie pod figurą św. Jana Pawła II kwiatów i zniczy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

 

 1. W czwartek 12 lutego o godz. 18.00 - zapraszamy wszystkich Parafian na mszę świętą wotywną O Duchu Świętym, podczas której to mszy świętej będą polecane Panu Bogu wszystkie sprawy związane z trwającym II Synodem naszej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.  Po mszy świętej w sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne zebranie parafialnego zespołu synodalnego i rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. W tym zebraniu oprócz poszczególnych przedstawicieli naszych wspólnot mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy chcą się zaangażować o prace synodalne. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W czwartki od godz. 17.00 w naszym Oratorium można uzyskać pomoc przy rozliczaniu Pitów, które składamy do Urzędu Skarbowego.

 

 1.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Festiwal Młodych do Medjugorje w dniach 31.07.-8.08.2018 r. Koszt to 650 zł i 180 euro. Więcej informacji u ks. Szymona.
 2. Zapraszamy wszystkich chętnych Parafian do wzięcia udziału w spotkaniach ewangelizacyjnych, które od dzisiaj rozpoczynają się w naszym mieście. W każdą niedzielę wielkanocną  o godz. 16.00 Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej zaprasza na Plac Konstytucji 3 Maja na radosne głoszenie Dobrej Nowiny o Zmartwychwstałym Panu.

 

 1. Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na tacę z racji II niedzieli miesiąca, są one przeznaczone na kontynuowanie dalszych inwestycji w naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. W sobotę 14 kwietnia Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II zaprasza od godz. 10.00 do 13.00 na Dzień Drzwi Otwartych Szkoły.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

 

W miniony tygodniu odszeli do wieczności:

Śp. Tadeusz Rembielak, lat 72, zam. Al. Poznańska

Śp. Zofia Klasło , lat 79, zam. ul. Libelta

Śp. Adam Stochaj, lat 63, zam. ul. BrzechwyMsze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła