loading...

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa - 25.03.2018

Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina wspólnocie Kościoła o mesjańskim wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian do uczestniczenia w Liturgii Triduum Paschalnego, abyśmy umocnili naszą wiarę i w pełni świadomie mogli przeżywać największe wydarzenia w historii zbawienia. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest także jako Światowy Dzień Młodzieży.

 

  1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich wiernych na ostanie nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

  1. Teatr Oratoriów Pilskich (TOP) zaprasza na Misterium Męki Pańskiej z motywami duchowości małżeńskiej. Premiera odbędzie się w naszej kaplicy parafialnej w niedzielę (25.03.) o godz. 19:30. Kolejne spektakle w Wielkim Tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 19:30. Bezpłatne wejściówki na przedstawienia można odbierać w zakrystii oraz u ks. Szymona.

 

  1. Pan Prezydent Piły wraz z Regionalnym Centrum Kultury i sponsorem zapraszają dzieci na wielkanocne poszukiwanie jajek. Zbiórka uczestników w niedzielę na Wyspie o g. 15.00 /przy fontannie/. Na odszukanie przez dzieci będzie czekało kilkaset czekoladowych jajek z niespodzianką.

 

  1. W środę 28 marca o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie osoby i rodziny potrzebujące z naszej Parafii na wspólną modlitwę oraz poczęstunek Wielkanocy do naszego Oratorium. W tym miejscu składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli swoje dary w koszu wielkopostnym. Dary te zostaną przekazane rodzinom potrzebującym.

 

  1. WIELKI CZWARTEK - Tego dnia we wszystkich parafiach jest celebrowana tylko jedna Msza Święta zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich wiernych tego dnia na mszę świętą o godz. 18.00, po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 

  1. WIELKI PIĄTEK - adoracja w kościele rozpocznie się modlitwą Kościoła Jutrznią o godz. 7.30. W ten dzień śmierci naszego Pana i Zbawiciela jesteśmy zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Tego dnia w naszej świątyni odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, zakończy się ona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy do naszego kościoła na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim, będzie okazja do medytacji, refleksji na tekstami biblijnymi i śpiewów wielkopostnych. Przez całą noc będzie pełniony dyżur w konfesjonale /NOC KONFESJONAŁÓW/. Czuwanie rozpocznie się o godz. 22.00 a zakończy się o godz. 6.00.

  2. W Wielką Sobotę adoracja rozpocznie się w świątyni o godz. 7.30 modlitwą Kościoła Jutrznią. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 15.00 i będzie się ono odbywało co 20 minut. Postarajmy się tego dnia oprócz poświęcenia pokarmów znaleźć choć kilka minut, aby adorować Najświętszy Sakrament wystawiony przy Grobie Pańskim. Tego dnia będzie okazja do spowiedzi od godz. 9.00 do godz. 15.00.

 

  1. W Wielką Sobotę o godz. 19.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną, rozpocznie się ona obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece.

 

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania 1 kwietnia ceremonie rozpoczynają się o godz. 6.00 – mszą świętą rezurekcyjną. Nie będzie sprawowana msza święta o godz. 7.30. Prosimy nasze grupy i wspólnoty parafialne o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

 

 

W miniony tygodniu odszedł do wieczności:

Śp. Helena Mleczko, lat 75, zam. ul. Czarnkowska

Śp. Paweł Przybylski, lat 21, zam. ul. Kamienna.

 

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła