loading...

Ogłoszenia Parafialne - niedziela Świętej Rodziny 29.12.2019

W dzisiejszą niedzielę – kiedy obchodzimy Uroczystość Świętej Rodziny  pragniemy podziękować Panu Bogu za dar naszych rodzin. Jednocześnie w ten dzień zawierzamy wszystkie trudności i zmartwienia naszych bliskich Świętej Rodzinie z Nazaretu, niech Ona patronuje każdej naszej rodzinie.

 

  1. We wtorek 31  grudnia ostatni dzień roku, zapraszamy wszystkich Parafian na mszę świętą dziękczynną za przeżyty Rok 2019. Po mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo na zakończenie minionego roku. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W środę 1 Stycznia - Kościół świętuje Uroczystość Bożej Rodzicielki rozpoczynając nowy Rok Pański 2020. Msze święte w naszej Parafii według rozkładu mszy świętych niedzielnych. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o pokój na świecie. Papież Franciszek kieruje specjalne orędzie na Światowy Dzień Modlitw o pokój. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie o pokój w krajach, gdzie trwają konflikty zbrojne, niech ten pokój zapanuje w naszych rodzinach i w naszych sercach.

 

  1. Od czwartku 2 stycznia rozpoczynamy  tzw. Kolędę: Odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Kolęda rozpoczyna się  od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną. Rozkład kolędy w tym tygodniu przedstawia się następująco:

Dzień

ULICE

2.01. - czwartek

Rogozińska bloki nr 1-19; oraz domy nr 2-20

3.01.  - piątek

Rogozińska bloki nr 21-43  Margonińska i Dojazdowa

4.01. – sobota

Sienkiewicza, Dembowskiego, Trzcianecka  i Osiedlowa

 

 

  1. W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 2 stycznia – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca - 3 stycznia - kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. W sobotę 4 stycznia zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. Msza  święta w intencji wynagradzania Niepokalanemu sercu Maryi zostanie odprawiana o godz. 8.00; po mszy świętej modlitwa różańcowa i adoracja. Serdecznie zapraszamy.

 

  1.  Za tydzień w 5 stycznia zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 14.45, konferencja i o godz. 15.00 msza święta w intencji wszystkich wspólnot naszej Parafii. Po tej mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy na wspólne świąteczne spotkanie z poczęstunkiem i koncertem kolęd kapeli góralskiej. Spotkanie odbędzie się w Szkole Salezjańskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian oraz wszystkie wspólnoty i grupy działające w naszym Salezjańskim dziele na to wydarzenie.

 

  1. W dniu 6 stycznia 2020 roku w Pile po raz czwarty wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się o 14.45 na Pl. Zwycięstwa przy Figurze św. Jana Pawła II, następnie po błogosławieństwie wszystkich uczestników przez Ks. Proboszczów wszystkich pilskich parafii, wyruszy Orszak ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 Lutego na Pl. Staszica, gdzie po przywitaniu Św. Rodziny z Dzieciątkiem Jezus, odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu góralskiego Ondraszki oraz EXODUS 15. Jest to wspólne przedsięwzięcie pilskich parafii i władz miasta. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz kulturalny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przegotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego Objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, Azji i Afryki. Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w 420 różnych miastach i miejscowościach w Polsce i na całym świecie - świętować Uroczystość Trzech Króli. Nasza Parafia przebiera się w stroje koloru czerwonego. Zachęcamy także rodziców, by przebrali się w barwne stroje i swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Na Pl. Zwycięstwa w kilku miejscach będą też rozdawane okolicznościowe korony. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności

śp. Urszula Rosińska , lat 79,zam. ul. Brzechwy

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła