loading...

Ogłoszenia parafialne - odpust św. Jana Bosko

  1. W dzisiejszą  niedzielę  przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Odpustową - Patrona św. Jana Bosko, ojca i założyciela Zgromadzenia  Salezjańskiego. Wołamy do Niego z całą Rodziną Salezjańską:

„O Janie Bosko, Ojcze nasz, do Ciebie wznosim pienie

Roztocz nad nami swoją straż, zlej na nas łask strumienie.”

Z serca dziękujemy wszystkim wspólnotom i grupom parafialnym, które wzięły udział w przygotowaniach uroczystości odpustowych, za animację liturgii i śpiewu. Z serca dziękujemy także ks. Andrzejowi Mimierowi ze Wspólnoty Salezjańskiej z Konina za wspólną modlitwę i wygłoszone okolicznościowe kazania.

 

  1. W naszym województwie rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży. W drugim tygodniu ferii: od 3 lutego do 7 lutego w naszym Oratorium będą odbywały się następujące zajęcia dla dzieci i młodzieży: poniedziałek, środa, piątek od 15.00 do 19.00 zajęcia plastyczne, muzyczne i popołudnia bajkowe, we wtorek i czwartek całodzienne wyjazdy do Bydgoszczy i Poznania. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Daniela.

 

  1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 

  1. W piątek przypada ostatni dzień miesiąca -31 stycznia- dzień narodzin dla nieba św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo ku Jego czci. Serdecznie zapraszamy wszystkie nasze wspólnoty parafialne na mszę święta o godz. 18.00, szczególnie zaproszenie kierujemy do Salezjanów Współpracowników oraz całej Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
  2. W sobotę 1 lutego zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. Msza  święta w intencji wynagradzania Niepokalanemu sercu Maryi zostanie odprawiana o godz. 8.00, po mszy świętej modlitwa różańcowa i adoracja. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Za tydzień w niedzielę 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy, aby na msze święte przynieść świece, które zostaną poświęcone. W Święto Ofiarowania Pańskiego, Słowo Boże będzie głosił ks. Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego, który opowie o pochodzącej z XVIII w. Skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej – współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 15 zł.

Tego dnia o godz. 10.30 – konferencja dla Członków Żywego Różańca i msza święta w intencji Rodziny Różańcowej.

 

W minionym tygodniu odszeli do wieczności

śp. Romuald Komorowski lat 64

śp. Irena Huk, lat 81

śp. Irena Pipowska lat 77

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła