loading...

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27 V 2018

Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa.  Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Dzieci z klasy III, które przeżyły swoją uroczystość komunii świętej, oraz wszystkie inne chętne dzieci zapraszamy na próbę sypania kwiatów, podczas procesji Bożego Ciała. Próba odbędzie się w poniedziałek i wtorek  o godz. 17.00 przed naszym kościołem.


W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Libelta, Dembowskiego, Wiosny Ludów, Osiedlową i Rogozińską. Zachęcamy do udekorowania naszych domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary, gdyż jak to śpiewamy w jednej z pieśni „zagrody naszej wiedzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”. Przez oktawę Bożego Ciała nie będzie nabożeństw o godz. 17.30., będę one odprawiane na zakończenie mszy świętej wieczornej.


Po Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy wszystkich chętnych Parafian na godzinę 15.00 na majówkę przy naszym dziele salezjańskim, pragniemy wspólnie radować się, jako wspólnota wiary. Będzie wspólne grillowanie, konkursy sportowe, koncert muzyczny, turnieje i wspólna radość i zabawa;  o godz. 17.30 odmówimy Litanię Loretańska ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.


W tym tygodniu  1 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych z naszych rodzin. Tego dnia okazja do sakramentu spowiedzi podczas mszy świętych  godz. 7.00 i 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane na zakończenie mszy świętej wraz z procesją w oktawie Bożego Ciała.
W najbliższą sobotę 2 czerwca po mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich wiernych na wspólnotowy różaniec i 15 minutową adorację przed Najświętszym Sakramentem z racji nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.
W najbliższą niedzielę 3 czerwca przybędą do naszej Parafii klerycy WSD z Koszalina. Po mszach  świętych będzie zbierana ofiara do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W przyszłą niedzielę 3 czerwca, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.

Za tydzień w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.30 ks. Artur Chejnowski odprawi w naszej Parafii mszę świętą prymicyjną, dziękując Panu Bogu za dar powołania, zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy w intencji nowowyświęconego kapłana.

W miniony tygodniu odszeli  do wieczności: 
Śp. Lucyna Pieprz, lat 65, zam. ul. Strzelecka
Śp. Urszula Graczyk, lat  67 , zam. ul. Rogozińska
Śp. Leonid Pokulniewicz, lat 74  zam. ul. Ludwisarska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła