loading...

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 V 2018

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zebrani jako Żywy Kościół naszego Pana, otwierajmy nasze serca na Moc działania Ducha Świętego: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.

 

  1. Zapraszamy każdego dnia miesiąca maja na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

 

  1. Dzisiaj o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury przy placu Staszica, odbędzie Koncert Charytatywny Polskiej Opery Królewskiej zorganizowany dla wsparcia budowy Pilskiego Hospicjum. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki Mozarta, którzy chcą wesprzeć tą inicjatywę.

 

 

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 na pl. Konstytucji 3 Maja odbędzie się II Pilski Fishmob pod hasłem „ Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II ”. Idea takich corocznych spotkań w bliskości urodzin Wielkiego Papieża Polaka zrodziła się w sercu śp. o. Jana Góry i jest kontynuowana przez Ruch Lednicki. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego Miasta, by w białych ubraniach razem,  krokiem poloneza i wszystkich tańców lednickich podziękować Dobremu Bogu w 98 rocznicę urodzin za Jana Pawła II i w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości za naszą Matkę Ojczyznę.

 

  1. W czwartek, w Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana czyli 24 maja, w naszej Parafii oraz w Zgromadzeniu Salezjańskim obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Towarzystwa Św. Franciszka Salezego. Wraz z Salezjanami Współpracownikami zapraszamy na Uroczystą Eucharystię z okazji 16 rocznicy istnienia Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników przy naszej Parafii.

 

  1. W piątek 25 maja o godz. 18.00 Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży z naszej Parafii i z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży, aby Duch Święty umocnił ich w dojrzałej wierze.

 

  1. W sobotę 26 maja w naszym Seminarium Salezjańskim w Lądzie n/Wartą, trzech diakonów zostanie wyświęconych na kapłanów, wśród nich dk. Artur Chejnowski, który pełnił funkcję asystenta w naszej placówce salezjańskiej. Nowowyświęcony kapłan odprawi w naszej Parafii mszę świętą prymicyjną w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.30.

 

  1. W przyszła niedzielę 27 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. 

 

  1. W dniach 24-30 maja będziemy obchodzić w Pile po raz drugi ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Z tej okazji obędzie się Akcja Mlekoteka, czyli bezpłatne i otwarte spotkania i warsztaty dla rodziców ze specjalistami, m.in. dietetyk, doula, promotorki karmienia piersią, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej i inni. Do akcji w tym roku przyłączył się także szpital w Pile. Jedna z położnych poprowadzi spotkanie na temat porodu w naszym szpitalu. Spotkania odbywać się będą w BWA przy Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Okrzei w Pile. Dokładny program akcji na plakatach, na stronie www.mamilla.pl i na Facebooku.

 

W miniony tygodniu odszedł  do wieczności:

Śp. Bolesław Piotrowski, lat 81, zam. ul. Miedziana

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła