loading...

Ogłoszenia parafialne - V niedziela wielkanocna 29.04.2018

Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa w tą V Niedzielę Wielkanocną, pragniemy celebrować Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. Każda Eucharystia, to przestrzeń, w której misteria z życia Jezusa, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie, stają się tu i teraz również naszym udziałem. Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w naszą egzystencję. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu.  

 

 1. Zapraszamy wszystkich chętnych Parafian do wzięcia udziału w spotkaniu ewangelizacyjnym, które rozpocznie się dziś o godz. 16.00 na Plac Konstytucji 3 Maja. Serdecznie zapraszamy wraz ze Wspólnotą Drogi Neokatechumenalnej, która prowadzi tą ewangelizację.

 

 

 1. W poniedziałek 30 kwietnia przypada ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko o godzinie 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku Jego czci. Msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji wszystkich duchowych i materialnych Dobrodziejów naszego Salezjańskiego Dzieła. Po mszy świętej ucałujemy relikwie św. Jana Bosko.

 

 1. W najbliższą wtorek - 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie o godzinie 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej, a o godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski. Zachęcamy wszystkie nasze grupy Parafialne do animacji modlitewnych Apeli Jasnogórskich.

 

 1. W czwartek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.


 

 1. W czwartek 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski oraz w 227 rocz. uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostanie odprawiona Msza św. dla mieszkańców Piły w Kościele św. Rodziny o g. 9.30. Natomiast o godz. 12.00 Bp Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy św. odpustowej w Parafii NMP Królowej Polski   oraz wprowadzi do kościoła relikwie świętych. Serdecznie zapraszamy.

 


 

 1. W tym tygodniu 4 maja - przypada I piątek miesiąca - zachęcamy wszystkich wiernych do skorzystania z sakramentu spowiedzi, szczególnie tych, którzy tego jeszcze nie uczynili w okresie Wielkanocnym. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych naszej parafii z posługą sakramentalną. Wszystkie dzieci zapraszamy o godz. 16.40 na mszę świętą pierwszopiątkową, po mszy świętej odbędzie się spotkanie związane z przygotowaniem do uroczystości komunii rocznicowej dla uczniów klasy IV.

 2. Nasz Ksiądz Biskup Diecezjalny Edward Dajczak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja 2018r., wszystkim wiernym na terenie naszej diecezji.

 3. W piątek 4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona o godz. 7.45 w nowym kościele. Wszystkim maturzystom życzmy wielu łask Bożych oraz światła Ducha Świętego w czasie trwania egzaminów.


 

 1. Pragniemy od soboty 5 maja rozpocząć nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca. Matka Boża w Objawieniu siostry Łucji oznajmiła całemu światu:
  “Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

W sobotę po mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich wiernych na wspólnotowy różaniec i 15 minutową adorację przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 6 maja przypada pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 10.30 konferencja dla Żywego Różańca i msza święta w intencji Członków Rodziny Różańcowej.

 

 1. Nasza Parafia wraz z Parafią św. Rodziny organizuje wyjazd dla Członków Żywego Różańca do Skrzatusza w sobotę 12 maja na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej, wyjazd z pod naszego kościoła o godz. 9.15; koszt 10 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

 

 

 

 Msze św.

Niedziela i święta
W tygodniu
7 : 30
9 : 30
11: 00
suma
12:30
dla dzieci
7 : 00
 
18 : 00
 
czytaj więcej...

Wspólnoty parafii

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętego Jana Bosko w Pile

ul. Libieta 3

64-920 Piła

tel: 067-2130642

E-mail: presnal@wp.pl

numer konta bankowego

87 1020 3844 0000 1802 0049 0938

na budowę kościoła